| aXy99 a întrebat:

Acum cativa ani am vazut un film pe Antena 1 sau pe ProTV, nu mai stiu exact pe ce post, dar stiu ca mi-a placut. Era vorba de 2 infractori care au furat multi bani, unul din ei fiind la inchisoare, iar celalalt incercand sa fuga de politie a scapat o valiza cu foarte multi bani (1 milion de dolari parca) pe capota unui om simplu. El a adus-o acasa la sotia/iubita lui si au inceput sa-i cheltuiasca. Cand unul din cei 2 infractori i-a gasit i-a obligat sa ii inapoieze fiecare cent si i-a pus sa faca tot felul de infractiuni. S-a mutat la ei in casa si le-a confiscat telefoanele si alte mijloace de comunicare cu politia. E foarte interesant filmul, aveti idee cum se numeste?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Ca$h (2010)
http://www.cinemagia.ro/filme/cah-483472/

4 răspunsuri:
| aXy99 explică:

Corectie. M-am grabit cand am scris: *pe capota masinii unui om simplu(de rand).

| aXy99 explică:

Nu e "Transit". E mult mai vechi filmul. Ok, nu cu "mult", dar ceva mai vechi. Ei furau din magazine, isi vindeau lucrurile, chiar au spart o banca pentru a-i inapoia banii acelui infractor. El statea mereu cu ochii pe ei si ii impingea de la spate sa faca aceste nelegiuiri.

| sebastiansu a răspuns:

Nu stiu carei dar uitate la inceman:ultimul meci este foarte fain