| Silviu_Jr_1995 a întrebat:

Am vazut acum ceva timp un film si nu mai stiu cum se numeste.

Era ceva gen / cu aceeasi tema ca si Endless Love...
Doi tinerii se indragostesc ( ea bogata, el mai sarac), se intalnesc intr-un "oras mic / sat " fata venise acolo in vacanta. Totul a inceput la un "balci / parc de distracti" cand el s-a urcat dupa ea intr-un carusel. Apoi se cunosc, el o duce la o casa parasita si ii spune ca isi doreste sa cumpere acea casa si sa o reconstruiasca. Cand parintii fetei au aflat de ei au decis sa plece din acel loc, fata dupa mult timp isi gaseste pe cineva cu care s-a casatorit, apoi vede un anunt in ziar cu tipul care isi construieste casa mult dorite, se duce la el si de mai departe nu mai stiu. Pareri?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

The Notebook (2004)
http://www.cinemagia.ro/filme/the-notebook-jurnalul-9242/