| Danger30 a întrebat:

Am vazut pe facebook ca cica va reaparea Jetix pe 1 dec anul asta este adevarat sau e fake?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Jetix Romania" NU este acelaşi cu fostul "Jetix"!

Fostul "Jetix" era parte a Disney Channel - vezi detalii la linkul :
https://ro.wikipedia.org/wiki/Jetix

http://www.wall-street.ro/......inent.html

"Jetix Romania" precizează ( pe pagina de Facebook ) următoarele :
"Jetix Romania - Noi suntem succesorii fostului canal TV de desene animate Jetix care a fost lansat in Romania la 1 ianuarie 2005 si inchis la 19 septembrie 2009.
jetixromania.ml
Numele "Jetix" este detinut de Disney, dar numele "Jetix Romania" este total diferit si poate insemna altceva, in consecinta noi nu avem drepturi pentru numele Jetix in schimb nici Disney nu are drepturi pentru numele Jetix Romania.
Cu privire la desenele ce se vor difuza pe canalul nostru, acestea sunt "originale" in format DVD, exact ca la TV, unde le vom difuza prin mai multe programe inclusiv "sopcast".
Logo-ul Jetix este realizat de colegii mei, iar daca te uiti mai atent la cel original si cel pe care noi il folosim vei observa nuante diferite. Nimeni si nimic nu ne poate face ceva daca am folosit si anumite lucruri din brand-ul original deoarece noi nu vom profita dupa urma acestui canal si al acestor desene.
Mai exact este un fel de "FanClub Jetix" unde am spus ca vrem ca fanii acestui canal sa se simta bine! " - SURSA :
https://www.facebook.com/jetixro

De asemenea, este vorba doar de un program ONLINE - vezi detalii la linkul :
https://www.facebook.com/jetixro/posts/1553423824918593

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

COMPLETARE :

"Jetix Romania :
ANUNT: Va multumim pentru ca ne-ati urmarit astazi pe 1 decembrie si desigur va multumim si pentru ca ne-ati sustinut in toata aceasta perioada. Vom afisa mai jos audienta preluata la un interval de 5 ore.

*Intervalul 07:00 - 12:00 = 641 vizitatori unici
*Intervalul 12:00 - 17:00 = 478 vizitatori unici
*Intervalul 17:00 - 22:00 = 445 vizitatori unici
*Intervalul 22:00 - 23:20 = 297 vizitatori unici

* Numarul total de vizitatori unici: 1861
* Numarul total de vizite: 32514

Va multumim!

Ionescu Andreea-Irina : De ce nu va mai fi și mâine?

Jetix Romania :
Din pacate numarul impus de noi pe toata durata zilei nu a fost atins drept ca urmare il vom inchide temporar.

Andreea : Maine va mai fii deschis?

Jetix Romania : Din pacate nu.

Razvan Ursu : Sub ce conditii veti reporni postul?

Jetix Romania : Doar la anumite evenimente, este posibil ca si in weekend sa-l difuzam.

Jetix Romania : Maria Todircan nu avem suficiente fonduri pentru a-l mentine pe fiecare zi, de aceea il vom difuza doar la anumite evenimente." - SURSA :
https://www.facebook.com/jetixro/?fref=nf

Deci, cred că te-ai lămurit =))

1 răspuns: