| gab0ru a întrebat:

Am vazut un film acum ceva vreme dar nu mai retin numele. Erau un grup de soldati, la inceput s.au luptat cu alt grup de arabi sau ceva de genu, dupa care incearca sa treaca un munte. pe munte mor cate unul pe rand, se ranesc etc. apoi ajung in desert sau ceva de genu, ii gaseste un avion si dupa ii duce la ambasada. Funda celui care stie acest film!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Supravieţuitorul (Lone Survivor) 2013, ce zici?
http://www.cinemagia.ro/filme/lone-survivor-471959/

| gab0ru explică (pentru floresdemayo):

Este foarte frumos filmul doar ca actiunea nu se petrece ca in acel film in munte cand ei incearca sa supravetuiasca salvand o femeie sau ceva de genu. Iar actorul principal era unul african adica negru.