| IaniTJ a întrebat:

Am vazut un film acum vreo 10 ani, dar filmul este mai vechi cred, in care un tanar (un fel de pusti tocilar dar destul de cool) avea o prietena foarte rebela. Tatal lui lucra in armata la un experiment cu zombie (vroia sa dea cumva viata soldatilor cazuti in front). Cei doi il urmeaza la "sediul" respectiv unde se faceau experimentele si il spioneaza intr-o noapte. Din nefericire "gazul" respectiv scapa din carantina si o afecteaza pe prietena lui. In timp ce o iau la fuga pentru ca era cat pe-aci sa-i prinda in momentul in care trageau cu ochiul, au un accident de motocicleta si tipa moare. Dar, surpriza! Tipa isi revine din morti! Chiar daca inca era lucida si dadea semne ca se comporta exact ca un om incepe sa aiba apucaturi de zombie (adica canibal, isi dorea sa verse sange si sa manance carne). In timp ce erau fugariti tipa incerca sa faca tot posibilul sa nu il atace si pe el, iar singurul remediu era sa isi fac rau singura (sa se automutileze) : se taia, isi baga fiare in piele, isi facea multe piercinguri si asa scapa incet, incet de senzatia de foame (dar nu de tot). Nu stiu cum se numeste filmul si am incercat sa-l gasesc fara succes. DAU FUNDA! Poate exista printre voi un amator de filme horror cu zombie care in portofoliul lui de vizionari a avut ocazia la un momentdat da vada si acest film. Multam'

Răspuns Câştigător
| IaniTJ explică (pentru faramatania):

Esti tare! Daca ai stii de cand caut filmul asta! laughing Bafta, draga prietena! happy

| faramatania a răspuns (pentru IaniTJ):

Mă bucur că te-am putut ajuta, vizionare plăcută și mulțumesc pentru fundă.