| Carcan817 a întrebat:

Am vazut un film dar nu mai stiu cum se numeste, sau numele actorilor.Era despre un tip(purta ochelari) care furase(dar modificase putin) un scenariu al unui anonim care i la trimis si s-a semnat cu numele prietenului lui cel mai bun, Ivan cred(incepea cu I).
In scenariu era vorba de un ucigas care omora oameni in continuu fara motiv.Personajul principal(tipu cu ochelari)era profesor intr-o clasa de elevi care vroiau sa devina regizori sau ceva de genu(in domeniul cinematografiei). Avea o fata in clasa cu paru cu suvite rosii cu care face"echipa" mai tarziu,dupa ce ucigasul ii ucide iubita.El se duce undeva intr-o padure unde erau cabane,in care era si prietenul lui (Ivan sau ceva)dar defapt prietenul lui(pe care il credea ucigasul-de la numele lui de pe scenariu) fusese rapit de ucigas, care era defapt fata din clasa lui.Nu stiu mai mult decat ca vine politia si ca o aresteaza.
Daca stie cineva, va multumesc

1 răspuns:
| georgyanaaa a răspuns:

Ghost in the shell
si asta este cu cate va scenari pe care le ai spus tu dar depinde