| BekeAlexandra a întrebat:

BUNĂ! Azi am terminat anime-ul Ao haru ride şi mi-a plăcut aşa de mult, dar acum sunt tristă pentru că nu ştiu anime-uri asemănătoare. Vă rog ajutați-mă cu nişte anime-ri de genul:Comedy, Drama, Romance, School, Shoujo, Slice of Life. Mulţumesc mult! kiss

Răspuns Câştigător
| euu33 a răspuns:

Nana este unul dintre preferatele mele, si singurul anime romance care mi-a placut.
Daca nu, incearca:
oregairu
kaichou wa maid-sama
toradora
tonari no kaibutsu-kun
kimi ni todoke
shigatsu wa kimi no uso
ookami shoujo to kuro ouji
say i love you
vampire night
lovely complex
akatsuki no yona
kamisama hajimemashita
ore monogatari
clannad
akagami no shirayuki hime
Orange
skip beat
itazura no kiss

2 răspunsuri:
| lisa00yuki a răspuns:

Salut ce zici de Norn9 sau Akagami no Shirayuki-hime

| AnaAlexandraMuhaha a răspuns:

Poti incerca Steins; Gate e preferatul meu. De grafica nici nu mai vorbesc, e perfecta. Chiar daca la inceput nu intelegi absolut nimica, pe parcurs o sa afli. Are 24 de episoade, un ova si un film.
Mirai Nikki mi se pare interesant, merita dar nu e chiar asa comic, mai mult romance, drama si um pic comedie. Are 26 de episoade si un ova.
Sword Art Online nu e fi el cu scoala, mai multa tehnologie, dar merita. Are 49 de episoade si un film.
Highschool DxD, lupte, scoala, romance si partea buna este ca are final fericit. Are 36 de episoade si s-a anuntat anul asta sau la anul un al patrulea sezon Highschool Dxd (primul sezon), Highschool DxD new (al doilea sezon), Highchool DxD Born (al treilea sezon).
Plastic Memories are 13 episoade, dar nu e cu scoala, ci serviciu. Comedie, romance si drama.
Tokyo Ghoul e destul de apreciat are 24 de episoade. Horror, drama si romance putin.
Accel World are 24 de episoade asemanator cu Sword Art Online, tot tehnogie si lupte.
Date a Live are 24 de episoade, asa si asa. Merge daca nu ai ce face.
No game, no life are 12 episoade, e destul de interesant. Si grafica de nota 10.
Gakusen Toshi Asterisck are 24 de episoade merge. Tehnologie, lupte, scoala, romance si comedie.
Blue Exorcist are 24 de episoade, inca nu l-am terminat. Dar merge. Grafica e foarte buna.
Devil May Cry e din anul 2007, dar merge are 12 episoade, nu o fi grafica cine stie ce, dar povestea e de nota 10.
Freezing are 24 de episoade scoala, romance, comedie si lupte. Grafica e buna si povestea la fel.
Cam atatea imi trec prin cap in momentul de fata. Daca imi amintesc o sa-ti scriu.