| Buffyo a întrebat:

Buna din nou! Vreau si eu filme cu psihopati, asemanatoare cu Cassadaga, Texas Chainsaw Massacre, You're Next. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut, iti recomand Saw. Nu este foarte psihopat, mai mult trage catre "realitate". Este vorba de un batran ( asta e psihopatul ) care afla ca are cancer si vrea sa schimbe omenirea. Tipul rapeste oameni si ii supune la un test. Testul se desfasoara intr-un minut dar e foarte foarte greu sa scapi ( ma rog, testul il poti numi si o capcana ) si daca intr-un minut nu face ce ii spune pe un televizor moare. De foarte multe ori victimele au de ales si viata unora stau in mainile altora. Filmul este mai mult sadic dar pe de alta parte, ti-am spus, e si putin psihopat. Sunt 7 serii in total (SAW 1 - 2 - 3. - 7). Eu unul le-am vazut pe toate si daca vrei sa te uiti iti recomand direct SAW 2 pentru ca mai mult acolo explica povestea si de ce a inceput batranul sa faca capcane. De asemenea, in 2, sunt si o gramada de capcane. Sunt vreo 7-8 inchisi intr-o casa in care nu pot sta mai mult de 2 ore din cauza unui gaz toxic. 7 antidot-uri sunt ascunse prin casa dar e foarte greu sa le iei. De exemplu erau intr-un cuptor 2 antidot-uri (seringi), a intrat unul sa le ia si cand l-a luat pe al doilea s-a inchis usa si l-a ars de viu. Ma rog, acum nu prea am stat sa explic calumea, filmul e mult mai smecher decat ti-am spus eu aici. Sper sa te uiti, o sa iti placa cu siguranta. ^_^

5 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

No One Lives (2012),Inbred (2011),Wrong Turn (seria), Friday The 13th (2009),Maniac (2012),ATM (2012),The Wicked (2013),Would You Rather (2012),Raze (2013),Haunted (Dark House 2014), 13 Sins (2014),Mischief Night (2014),Beneath The Darkness (2011),In Their Skin (2012),The Strangers (2008),Jeepers Creepers (seria), Truth Or Dare (2012),Modus Anomali (2012),Aux yeux des vivants (2014),The Hills Have Eyes (2006),Carver (2008),Savaged (2013),Rest Stop (2006),Giallo (2009),House At The End Of The Street (2012),Coffin Baby (2013)

| K0sti a răspuns:

You're Next?

| CinevaNou a răspuns:

Sin city
Meeting Evil

| zickuo a răspuns:

Wrong Turn 1, 2, 3 e Bestial!

| alyelena a răspuns:

American physco