| justblack a întrebat:

Eu sunt un mare fan anime, si ma intrebam daca mai sunt si altii fani. Ce fel de anime-uri va plac? Vi s-a intamplat sa plangeti la vreau anime si sa simtiti tot ceea ce simt si cei din film? Dati-mi si mie o lista cu toate filmele anime pe care le-ati vazutpuppy dog eyespuppy dog eyes. Si pe ce site-uri pot viziona filmele in liba romana? Mersi multpuppy dog eyespuppy dog eyes Sper sa mai fie si alti fanihappy:*:*

Răspuns Câştigător
| cristiana1234 a răspuns:

Am vazut multe animeuri nu pot sa ti le zic pe toate dar am sa iti dau cateva.
-primul meu anime Kaleido star
-animeuri care mau impresionat : vampira knight (2sez), mirai nikki, school days, skip beat, sukitte ii na eu
-preferatele mele sunt, clannad, BTOOOM!, Kami-sama Hajimemashita, Tonari no Kaibutsu-kun (astea sunt in curs de traducerewinking
- si alte animeuri vazute (alea care mi le amintesc ) Kokoro Connect, Air, Angel Beats, Another, Ao no Exorcist, B Gata H Kei, Baka to Test to Shoukanjuu ( 2 sez ), Blood-C, Bokura Ga Ita, Chaos Head, Chobits, Code:Breaker( in curs de traducere )
Dance in the Vampire Bund, Deadman Wonderland, Death Note, Dragon Crisis, Ef? A tale of melodies, Elfen Lied, Itazura na Kiss, Kaichou wa Maid-sama, Kampfer, Kobato (nu stiu ce e cu el dar s-a oprit la ep 7 si nu mai apar episoade de 1 an ), Peach Girl (in curs de traducere ), Rosario Vampire ( 2 sez ), Shuffle, Shugo Chara, They Are My Noble Masters,
si altele da nu imi mai amintesc scuze
sad apropo mi imi placeau animeurile ecchi, dar acum pe moment imi plac animeurile love si de groaza (daca se poate impreunate gen school days, Ef – A tale of melodies si elfen lied ) baftawinking poti te rog sa imi dai funda?

| RorySan a răspuns (pentru cristiana1234):

Buna
anime-ul
shugo shara l-ai vazut tradus in lib romana sau engleza?

25 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Fan? Eu? http://myanimelist.net/animelist/irbis
465 de anime vazute si numarul inca mai creste. Cred ca am trecut de stadiul de fan. Eu am nevoie de obicei de o doza zilnica de anime. Am vazut probabil anime de toate genurile posibile si din absolut toate epocile.
Unele absolut geniale, pe altele le urasc.
Eu intotdeauna urmaresc anime in engleza, asa ca nu prea stiu cum e cu anime in limba romana. Eu nu prea am incredere in traducatorii romani. De asta am inceput sa le urmaresc in engleza (mai e si faptul ca imi place engleza si o stiu poate chiar mai bine decat profesorii pe care i-am avut la scoala). Paremi-se totusi ca este un site animekage cu anime in romana.
Daca vrei sa discutam despre anime, sunt aici.

| Marian619 a răspuns (pentru irbis):

Sall! si eu ador animeurile si am nevoie de doza zilnica
ma poti adauga pe mess ca am vazut niste animeuri pe care le ai si nu stiu unde sa le vad
cojokriu_marian619

| irbis a răspuns (pentru Marian619):

Pentru vazut anime, eu folosesc
http://www.animefreak.tv/
http://www.watchanimeon.com/
http://anilinkz.com/
(toate in engleza)
Le gasesti aici, dar de curiozitate ce anime vrei sa vezi?
P.S. Eu nu prea intru pe mess, dar merge si site-ul TPU pentru discutii. Poti sa-mi trimiti mesaj.

| justblack explică (pentru irbis):

Ce fel de anime-uri iti plac?happy

| Lamaitzza a răspuns (pentru irbis):

Buna Irbis. Sa stii ca sunt si traducatori romani foarte buni, de exemplu pe site-ul www.anime-nolmit.ro traducerile sunt exceptionale din punctul meu de vedere. Intr-adevar unele sunt foarte aiurea traduse, adica am gasit astfel de anime-uri pe alte site-uri. Daca iti place atat de mult limba engleza de ce nu te alaturi echipei de traducatori, ai fi un real ajutor. Pe site-ul de mai sus se cauta traducatori.Am. si te-as mai ruga daca se poate sa imi recomanzi si mie un anime de dragoste :o3 gen paradise kiss, nana, vampire knight. Daca cumva doresti sa traduci anime-uri si nu iti place site-ul de mai sus mai gasesti si pe www.manga-kids.com. Multumesc anticipat!

| irbis a răspuns (pentru justblack):

Printre favorite sunt Kara no kyoukai, Code Geass, Bakemonogatari, Toradora, Fairy Tail (cele care-mi vin pe loc). De fapt, in lista mea am dat nota de obicei (nu neaparat intotdeauna) la cele care mi-au placut foarte mult.
La cate anime am vazut, e cam greu de spus. Nu as spune ca este un anume tip de anime care-mi place in special. Am vazut anime cel putin bune daca nu chiar excelente de mai multe feluri. Au fost si anime care nu mi-au placut sau pe care chiar le urasc.
De regula insa, as zice ca prefer anime-urile bine gandite si bine facute.

| justblack explică (pentru irbis):

Anime-urile de dragoste iti plachappy?

| irbis a răspuns (pentru justblack):

Da. Toradora chiar este un anime de genul asta si e unul din cele mai bune.

| irbis a răspuns (pentru Lamaitzza):

Nu ma indoiesc ca sunt si traducatori buni.
Anime care s-ar putea sa te intereseze ar fi anime in gen shoujo.

| Lamaitzza a răspuns:

Daa! Ador anime-urile, mi-as dori ca in reviste sa fie postere cu anime mai mult decat postere cu filme, oricum ma multumesc doar sa le desenez. Pai imi plac in special anime-urile de dragoste dar si cele cu actiune imi plac puppy dog eyes Daca am plans cand m-am uitat la anime? Daa tot timpul laughing
Anime-le vazute de mine sunt :
-Naruto
-Naruto Shippuden astept episodul urmator
-Death Note
-Nana

| justblack explică (pentru Lamaitzza):

Si eu am vazut Nana si Death Note si pot sa spun ca Nana chiar m-a impresionat am plans la episoade si simtem ca fac parte din fiecare episod. Cand s-a terminat filmul simtem un gol in mine, tie ti s-a intamplat? Si ce alte anime-uri ai mai vazutbatting eyelashes? smugsmug

| justblack explică (pentru Lamaitzza):

Si eu am vazut Nana si Death Note. Nana chiar m-a impresionat, am plans la episoade si simteam ca fac parte din fiecare episod. Cand s-a terminat am simtit un gol. tie ti s-a intamplatthinking Si ce alte anime-uri de dragoste ai mai vazut smugsmug?

| Lamaitzza a răspuns (pentru justblack):

Da mi s-a intamplat, foarte ciudat stiu ca atunci cand ti-am raspuns ti-am scris toate anime-urile pe care le-am vazut plus site-uri :| ..Banuiesc ca era prea lung, in fine mai scriu odata : kaichou wa maid - sama sezonul 1; romeo x juliet; vampire knight, vampire knight guilty, paradise kiss, zero no tsukaima, inuyasha, inuyasha actul final > astea sunt anime-urile vazute de mine si sunt exceptionale deci trebuie sa le vezi, au multa dragoste si majoritatea si actiune. Cele la care ma uit in momentul de fata sunt : Itazura Na kiss, bokura ga ita, shugo chara, astept urmatoarele episoade :d Si astea sunt foarte foarte bune. Site-uri sunt : www.deseneanime.ro; www.anime-nolmit.ro; www.animekage.com; www.manga-kids.com --> astea se ocupa cu traducere in romana. Deci te asigur ca toate anime-urile care ti le-am recomandat sunt foarte bune, iar daca ti-a placut asa mult nana sa te uiti si la paradise kiss :d Eu am plans la el, mai ales la final deoarece e trist dar merita vazut. Funda?

| justblack explică (pentru Lamaitzza):

Am vazut si Paradis Kiss anul trecut dar mai trebuie sa il vad odata pentru ca am cam uitat ce se intampla acolo... Si episodul 11 din Bokura ga ita l-ai vazut? Eu l-am cautat si il gasesc doar in engleza si nu prea o am cu englezabig grin

| Lamaitzza a răspuns (pentru justblack):

Nu, inca nu a aparut in limba romana. Oricum te sfatuiesc sa urmaresti pe : www.manga-kids.com pentru ca ei se ocupa de el si fac traducere buna. :) Daca mai ai alte intrebari poti sa imi dai add aici : white.kiddd

| KuryKaname a răspuns:

Si eu sunt fan anime eu m-am uitat la vampire knight, sleyers revolution si Lovely Complex

| Yuuki81 a răspuns:

-animeuri care mau impresionat : School Days, Mirai Nikki
-preferatele mele : BTOOOM!, Tonari no Kaibutsu-kun, Fairy Tail
-anime la care mi-au dat lacrimile : Guilty Crown, Busou Renkin
mai sunt multe alte animeuri care le-am vazut si mi-au placut ca Kiss X Sis.

| Alin_Popescu_1990 a răspuns:

Eu ma uit in continuare la Naruto Shippuden decat pe asta ca Blech, Fair Tail nu ma atrag. La One Pice m-am gandit sa ma uit dar. pfu cate episoade sunt mi-e lenerolling on the floor

| LujuShadow a răspuns:

Stiu ca e intrebarea cam veche, dar..Pai mie imi plac anime-urile mai siropoase, cu vampiri mai special..Imi plac urmatoarele:
-Vampire knight
-Kamisama Hajimemashita
-Diabolik Lovers
-Sukitte Ii na eu.
Daca stii si tu niste anime-uri de genurile celor de mai sus ar fi super!
Si da, in unele secvente din seriale chiar am simtit ceea ce simteau si personajele... Sper ca ti-am fost de folos!

| AoiSora a răspuns:

Buna. Mie imi plac anime-urile, la fel si manga-urile. Cred ca am vazut aproximativ 50 serii anime, dar nu le stiu pe toate din cap.
Am vazut de exemplu : Fruits Basket, Vampire Knight ( ambele serii ), Kaichou wa Maid-sama, Saikano, Sora no Otoshimono ( ambele serii ), Shakugan no Shana ( sezonul 1 si 2 ), ~Kanon, Air, Shuffle, Clannad, Clannad After Story, Angel Beats~ ( cele de la Key Production aou povesti foarte frumoase si foarte triste, dar sunt putin cam imbarligate, cel putin pentru mine... ), Elfen Lied, Ghost Stories, Kilari 1, Thales of Shimphonya ( 2 serii ), Inukami. Si nu mai imi aduc aminte!
Dar stiu ca preferatul meu e Fulllmetal Alchemist, ambele sezoane, dar mie cel mai mult mi-a placut al 2-lea sezon ( Brotherhood ).
A da! Poti vedea anime-uri in romana pe :
http://anime.kage.ro/
http://www.anime-kage.ro/
http://www.deseneanime.ro/
Si inca cateva, dar eu zic ca acestea sunt cele mai bune.

| eriksim31 a răspuns:

Sall
credeam ca sunt singurul roman care adora animeurilebig grin
ldacia56@yahoo.com
si eu am nevoie de o doza zilnica de anime-uri
de obicei vad 2-3 serii pe zi si cand gasesc cate un anime cu mai multe ep
ex beelzebub sau soul eaterma uit la ele in maxim 3 zile

bagati-ma si pe mine in lista de mess pentru mai multe informatii despre animeuribig grin

| Anime123456789 a răspuns:

Da mai sunt si ati