| Nicoleta1967 a întrebat:

Buna fani ai animeurilor! Ati pute sa imi spuneti si mie niste animeuri de dragoste gen Vampire knight si o descriere?
Dau FUNDITA! big grin
Multumesc aniticipat!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Attack on titans - Acum câteva sute de ani oamenii au fost aproape exterminaţi de către titani. Titanii sunt nişte creaturi care nu par să aibă inteligenţă, devorează fiinţele umane şi, cel mai rău, par să facă totul din plăcere. Există un singur oraş în care există supravieţuitori, iar acolo locuieşte tânărul Eren. Fiind martor la moartea mamei sale, jură că se va răzbuna pe fiecare titan.

2. Sword art online - Prinşi într-o realitate virtuală MMORPG, Aincrad Online, 10000 de jucători luptă pentru vieţile lor. Povestea are în atenţie ghinioanele şi aventurile celui mai îndemânatic spadasin al lumii virtuale, Kirito. Împreună cu prietenii săi spadasinul singuratic încearcă să termine jocul, care în schimb le va elibera minţile prinse în Aincrad.

Death note - Yagami Light e un student de top cu perspective mari, care e plictisit din cale-afară. Într-o zi găseşte "carnetul morţii" - un carnet din tărâmul Îngerilor morţii, cu puterea de a ucide oameni în orice mod doreşte posesorul. Având carnetul morţii la îndemână, Light decide să creeze lumea sa perfectă, fără crime sau infractori. Totuşi, când infractorii încep să cadă pe capete, autorităţile îl trimit pe legendarul detectiv L să îl găsească pe ucigaş, astfel iscând o luptă a inteligenţei, înşelăciunii şi logicii...

Aceasta lume este formata din doua dimensiuni alaturate ca una, ca o oglinda. Prima este lumea in care traiesc oamenii, Assiah. Cealalta este lumea demonilor, Gheena. De obicei, o calatorie intre cele doua, si intr-adevar, orice fel de contact intre cele doua, este imposibil. Cu toate acestea, demonii pot trece in cealalta lume daca poseda sau exista in cadrul acesteia. Satana, zeul demonilor, a gasit in lumea umana un fel de substanta suficient de puternica pentru a o poseda! In acest scop el l-a conceput pe Rin Okumura, fiul sau, cu o femeie umana. Dar fiul sau va fi de acord cu planurile lui? Sau el va deveni altceva? Un exorcist?

Naruto & Naruto Shippuden - La 2 ani si jumatate dupa ce Naruto a plecat cu Jiraya sa se antreneze, el se intoarce in Konoha, pentru a se reuni cu Sakura si Kakashi, membri ai Echipei 7, din care face parte si Naruto. Pe parcursul seriei, Echipei 7 i s-au mai alaturat doi membri, Sai, un baiat ce provine dintr-o organizatie obscura a satului, si Yamato, singurul ninja ce poate folosi abilitatile unice ale Primului Hokage. Ei incearca sa il aduca inapoi in sat pe Sasuke Uchiha, care a plecat la sfarsitul primei serii pentru a se alatura lui Orochimaru, un ninja criminal ce ii promisese mai multa putere. De asemenea protagonistii se vor confrunta si cu Akatsuki, o banda de shinobi raufacatori ce vor sa captureze toate bestiile mistice, Bijuu, din interiorul gazdelelor lor numite Jinchuriki, printre care se afla si Naruto ce poseda Vulpea cu Noua Cozi, cea mai temuta dintre creaturi.

Fairy tail - Lucy este o fata de 17 ani care doreste sa ajunga magiciana recunoscuta. Intr-o zi cand vizita orasul Harujion, ea il intalneste pe Natsu, un tanar caruia i se face imediat rau de la orice mijloc de transport. Dar Natsu nu este un tanar obisnuit, el face parte din una dintre cele mai faimoase ghilde de magi: Fairy Tail.

Mno, Eu sper sa nu fi scris prea mult laughing

Sincer, nu am vazut acel anime, regret. sad Dar toate aceste anime-uri sunt frumoase... Eu iti propun sa le incerci happy

Vizionare placuta! :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceasta lume este formata din doua dimensiuni alaturate ca una, ca o oglinda. Prima este lumea in care traiesc oamenii, Assiah. Imi pare rau laughing Cea care incepe asa este Ao no exorcist big grin Am uitat sa scriu si numele laughing

| Mokaxoxo a răspuns:

Kaichow wa maid-sama.Este vorba despre o fata saraca care se inscrie intr-o scoala de baieti.Ea lucreaza la un restaurant si cel mai popular baiat din scoala afla de asta si se indragosteste de ea.E un anime super interesant, amuzant si romantic.

Special A.Este vorba despre o fata care se antrena la lupte.Ea ii batea pe toti cu care se lupta.Intr-o zi vine la ea un baiat care o bate.De atunci ei doi mereu se intrec.El ese primul si la lupe, sport, dar si la invatatura.E un anime foarte frumos.
3.Sola.Este vorba despre un baiat care are pasiunea de a face poze cerului.Intr-o dimineata el vrea sa faca poze rasaritului.Si se intalneste cu o fata.El afla ca fata aceea nu e om...E super, dar are un final trist.
Shakugan no shana.Este vorba despre o fata care e ceata a focului si se indragosteste de un baiat care este o torta.Adica cineva care a murit, dar mai sta pe pamant pana va disparea.E un anime super, cu 3 sezoane.

| TNC2000 a răspuns:

Replică unei fete, numai dragoste şi iubire găsești în "Bokura Ga Ita".
http://www.desenesianimeonline.info
/bokura-ga-ita
Si mai stiu inca doua numite Lovely Complex, HighSchool.
Perversitate maximă, un anime nerecomandat copiilor sub 14 ani. Serios acum, e cam pervers anime-ul "B Gata H Kei", dar e interesant.
http://www.desenesianimeonline.info/b-gata-h-kei