| IM5 a întrebat:

in naruto shippuden cand se termina? cate episoade mai sunt 220 cum se zice sau mai multe ca am auzit ca va aparea naruto "akipuden"? adevarat?

Răspuns Câştigător
| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna Yoana!
Naruto Akippuden este doar un zvon lansat de Masashi Kishimoto intr-un interviu in anul 2010 in care spunea ca, crede ca va face si un naruto AKIPPUDEN, daca dai search de imagini vei vedea niste imagini care te-ar putea induce in eroarea fiindca sunt doar ceva FanMade.Iar daca intri aici

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Naruto:_Shippuden_episodes

Poti vedea atat si numarul si numele urmatoarelor6 episoade.Acestea depasesc numarul limita al seriei trecute de 220 de episoade, sunt 223 deja prezentate si cu data de lasare(in fiecare joi) pe www.anime.kage.ro.
Deci seria contiunua, nici un naruto akippuden Deocamdata!
La revedere!:)

49 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Linkul în română, unde văd 28 episoade http://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_episoadelor_din_Naruto:_Shipp%C5%ABden
Şi linkul în engleză, unde văd 223... Te descurci tu...;)

| Karashi a răspuns:

Naruto Shippuden o sa aiba cel mult 320 de ep stai linistit!

| EXx_Cosmin_1996 a răspuns (pentru Karashi):

Vrei sa spui cel putin 320 de edpisoade...
au ajuns la episodul 270 si abia au inceput astia sa se razboiasca mai este pana ce scapa naruto se bat astia ajung la luptele cu madara si toby lupta cu kabuto si asa mai departe...deci pot sa spun ca vor fi pe putin 500 de episoade seria asta...

| Karashi a răspuns (pentru EXx_Cosmin_1996):

Ai dreptate cel putin 320, am gresit da' asa vroiam sa spun^^

| ANAHsneaman a răspuns:

Auzi,pentru toti fanii naruto,am gasit pe un site scris de Masashi Kishimoto ca era tradus in limba romana si scria,citez :"Pe blog-ul meu mi sa scris de fani din toate tarile,de pe toate continentele,ca ar vrea sa apara un nou naruto,naruto akipuden, iar u le voi asculta rugamintele si voi in cerca sa termin cat mai repede naruto shipuden si voi incepe sa lucrez la seria akipuden, dar seria shipuden are in acest moment 223 ep si vor mai continua, dar nu stiu numarul exact, probabil va depasi 300 ep " si de aceea sunt 99% sigur ca va aprea, si nu iti fa griji, va mai continua si shipuden
Va spun sigur ca va aparea un naruto akippuden in care naruto reuseste sa il aduca inapoi pe sasuke chiar daca se lupta habar nu am cine castiga atunci toti zic ca naruto moare dar am 2 variante sa va raspund:1.atunci cand mor se zice ca vin parintii lui naruto.
2.naruto are o zgarietura pe piept dar nu moare.
atunci naruto si sakura vor fi personajele principale. Naruto si Sakura vor intra in anbu iar peste ceva timp devine hoke si se casatoreste cu sakura nu cu hinata sau sakura cu sasuke va spun sigur.
astea sunt raspunserile date la intrebarea mea care se refera tot la naruto am sperat cati vor fi de folos big grin

| ForeverAB2UTY a răspuns:

Hello Yoana!:*
la inceput si eu eram la fel de nedumerita cu aceasta intrebare naruto shippuden se stie ca are 500 de ep,totusi eu stiu ca nu o sa fie un sf frumos pentru sasuke, el o sa continue sa refuze sa se intoarca in sat, dar il ajuta pe naruto sa il omoare pe madara atunci naruto gaseste o crapatura in intunericul in care este prins sasuke stiu ca Masashi Kishimoto a declarat intr-un interviu ca lucreaza la o noua serie naruto adica naruto akippuden cand cei 2 jounini sakura si naruto se indragostesc la fel cum a fost cu minato namikaze si kushina uzumaki se stie ca sasuke vrea sa il omoare pe naruto dar in ultima parte o sa apara toti ceilalti jounini care nu au fost pusi in eu alaturi de sakura si naruto adica toti din echipa 8 si 10 care vin in ajutorul lor cea mai noua noutate despre naruto akippuden este ca se va hotora daca va fi un zvon sau nu in 2012 si in naruto akippuden se zice ca demonul cu care naruto e inzestrat o sa fie eliberat si ca o sa detina puterea eremitului celor sase cai(eu cred ca o il aiba pe juubi inchis in el)stiu ca sasuke o sa se intoarca in sat pana la urma u naruto dar cei doi o sa fie mort atunci satul kanoha e devastat si asta e cea mai mare intrebare.o fi adevarat ca in naruto akippuden cand trebuie sa ii inmormanteze pe naruto si sasuke vin spiritul al tatalui si mamei lui naruto? deci astea sunt toate noutatile despre naruto akippuden daca deja a arata aceste noutati fii sigura ca o sa aparawinking

| MrSpooky a răspuns:

De unde sa stii noi?
ai rabdare sa vezi tu
p.s misto categorie

| IM5 explică:

Stiu.oricum big grin

| IM5 explică:

Bine ....all..incetati! M-am prins, multumesc de raspunsuri ^^

| happykill a răspuns:

Naruto simplu sa termina la 220. Naruto Shippuden inca nu se stie cand se va termina, oricum mai sunt multe sa sa intample. Inca nu se stie daca mai apare o noua serie Naruto

| JusTK1dd a răspuns:

Intradevar sunt 220 Dar Nu am auzit ca v-a aparea acel Naruto "Akipuden."

| mariaxdark a răspuns (pentru JusTK1dd):

Poate ca e doar un zvon lansat de companie. Oricum nu cred ca vor da naruto akippuden daca nu termina naruto shippuden desi am auzit ca s-au dat deja 20 de episoade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Yoana!
Nimeni nu stie cand se va termina "Naruto Shippuden", decat creatorii. De asemenea, nu cred ca mai sunt 220 de episoade. Ar transforma din anime-ul 'Naruto' in serialul "Tanar si nelinistit".
Cat despre naruto "akipuden"... parerea mea este aceeasi cu cea a utilizatorului care a primit funda la aceasta intrebare:
http://www.tpu.ro/filme/hey-credeti-ca-o-sa-apara-naruto-akipuden/
Iar daca vrei sa urmaresti episoadele noi din "Naruto" / "Naruto Shippuden", poti sa le urmaresti pe site-ul http://www.animekage.com/anime/naruto-shippuden/
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acumnu se stie...
sa vedem

| JessusFromHell a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa priviti pe AnimeKage peste 5 zile va aparea noul episod.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar eu am vazut ca naruto il invinge pe noua cozi ajutat de spiritul mamei lui si il inchide cu propria lui forta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu cred ca in seria naruto shippuden se va termina prin naruto care va ajunje ambu iar sper ca va aparea o alta serie cand el este membru ambu si apoi daca o mai fi si dupa aia o serie va ajunge hohake sper sa fie asa

| lucky_6605 a răspuns:

Akipuden este creat de fani, iar naruto nimeni nu va sti cand se va termina

| RxDooM a răspuns:

Bun, deci ..eu nu cred ca asa se va termina shippuden de sec deoarece "visul lui Naruto" este de a ajunge hokage dar..aici vine chestia ca am observat ca unii dintre voi spun ca"razboiul ninja se termina ..castiga Fortele Aliate..Naruto se bate cu Sasuke ..Naruto devine hokage"dar. daca Masashi Kishimoto de la inceputul seriei 'Naruto"spune ca Naruto vrea sa devine hokage de ce s-ar termina asa brusc seria ..nu cred ca are cineva argument la asta..deci parerea mea este ca din "Naruto" se mai poate stoarce..bineee si mult iar Masashi Kishimoto daca ii "baiat destept"cred ca inca cativa ani buuuni mai poate castiga banuti frumosi pe "Naruto".IAR ACUM VINE INTREBAREA MEA..De ce s-ar opri cand a facut deja atatea sute de episoare? ha?

| tinpoi a răspuns:

Parerea mea (am terminat naruto shippuden... episodele de deocamdata) si nu cred ca o sa mai faca si akippuden deoarece are o idee de sfarsit se termina razboiul castiga una dintre parti (fortele shinobi aliate) sau akatsuki si naruto si sasuke vor ajunge sa se bata si o sa vedem daca castiga vreo unul daca vrea pote sa spuna ca castiga naruto ori il OMOARA sasuke ori mor amandoi si dupa asta parerea mea este ca practic n-ar mai avea cu ce sa continue ideile s-ar duce suficient pana aci si ar fi un sfarsit ok pentru un anime smecher happy. Dar acum mai zic odata e doar parerea mea, si stiu ca e doar un zvon cu akippuden dar eu zic un alt motiv pe care il consider ca nu ar mai face o serie!

| R3V0 a răspuns:

Unde vedeti voi 220 episoade? Eu sunt la episodul 278. Probabil dupa ce se va termina razboiul se va termina si naruto...

| Virgil_Iurascu_1989 a răspuns:

In naruto akipuden naruto o sa fie eremitul celor 6 cai

| DPJY201 a răspuns (pentru Virgil_Iurascu_1989):

Da si va fi hokage si va trebui sa apere konoha pana va fi un razboi foare mare si el va aduna foare multa ceakra si va folosi impingerea atotputernica si va distruge pamantul o data cu inamici si va creea o alta planeta cu ceacra care a adunato asemanatoare cu pamantu si cam asa se va termina animeul acesta!big grin

| Carnage a răspuns:

De abia astept joia viitoare day dreaming

| laress a răspuns:

Sall faratilor suntet fan naruto sau ce ca dince vad eu cam il criticati nu mai conteaza tocmai am vazut naruto shippuden 270 si inca continua dar nu stiu can apare arfi tragic daca naruto nu este cu una din ele si mai tragic arfi sa se termine tot ce vreau este sa vad ce se intmpla cu ochi mei du dupa ce scrie alti tot ce vreau este sa-l vad pana la capat si din cate vad eu sfrsitul la naruto nu va fi curnd finca sunt multe misiuni ne terminate si plus de asta mai ramane o poveste lunga aproape fara sfrsit nu stiu cate episoade sunt dar naruto shippuden a cam fost mai mult episoade din primul zezon ca o recapitulare asa ca fratilor nu va asteptati la un sfrsit cat de curnd si nu va asteptati ca naruto sa fie cu alta fata sigur nu mai conteaza eu zic sa va uitati in continuare casa vedem ce se intmpla singurul sait unde putet vedea naruto in limba romana cel putin pana la episodul 270 si cica in fiecare joi baga cate un episod nou este saitul http://www.deseneanime.ro aici gasiti toate animeurile in limba romana sigur si plus de asta va recomand sa va uitati si la Bleach are deaja vreo 3 si ceva plus fil si va mai recomand sa va uitati si la InuYasha cica la terminat eu incepand de azi ma uit la el bafta. si tinetima la curent cu naruto mersi si apropo care stie un sait numai cu animeuri manga mersi

| stef41 a răspuns:

Buna, momentan sunt 291 de episoade din naruto shippuden si continua sa apara. Eu cred ca or sa fie cel putin 300 episoade. in legatura cu ce zic unii, ca dupa ce razboiul cu akatsuki se termina se va termina si naruto eu nu cred. As zice ca pot fi idei infinite, exemplu: cele 5 mari natiuni ar ramane unite, iar Kabuto ar supravietui acesta ar putea sa il reinvie pe Tobi (tipul mascat, Madara) pe orocimaru si pe altii si sa ii atace si sa incerce sa continue planul lui Madara. Sau Kabuto ar deveni mai puternic si ar ataca alianta statelor sitot asa. Sau ar aparea alti shinobi puternici care ar aduce alte razboaie. Deci in final exista tot felul de idei.

| DanutzDarkness a răspuns:

EU zic ca dupa seria shippuden o sa apara cam peste 2-3 luni akippuden iar naruto va deveni ANBU iar el va salva satul de madara..etc. si va deveni hokage.

| Sergiu_Ciontos_1993 a răspuns:

Uite aici povestea adevarata a lui Naruto Akippuden : https://shinobi-fansub.com/threads/naruto-akippuden-poveste-originala.1132/

| JessusFromHell a răspuns:

Eu am vazut din seria Shippuden doar 268 si nu stiu cum sa fac sa le privesc pe toate ca acum e partea culminanta cum pot face sa le vad si pe restul?

| JessusFromHell a răspuns:

Apropo dadui un search mai inainte si vazui ca episodul 269 va aparea pe data de 5 iulie 2012.

| andrei2ooo a răspuns:

Pai nu stiu dar ai putea uramari in continuare naruta shippuden pe http://anime.kage.ro/ pentru ca nu s-a terminat. a ajuns acum la episodul 278

| CurteanMarkus14 a răspuns:

Deci...:
1.Naruto-Akkipuden este doar un zvon lasat de fani
2.Mai citeste manga, exista si pe site-ul animekage
3.Citind toata manga, este chestia ca Naruto-Shippuden se va termina in felu in care Sasuke spune ca el va deveni hokage, asta innervandul pe Naruto si facand un fel de rasengan(un fel)si murind amandoi
4.Deci asta inseamna daca mor amandoi inseamna ca nu se va mai face Akkipuden

| mariogolanu a răspuns:

Naruto are in prezent 315 ep dar cred ca mai face dabea sunt 12 sezoane si nu are un final inca astea care sunt in sezon 12 sunt ep din 2012 2013 sunt din 2007 dar va urma si sezon 2014 15 16 etc

| Buhusi_Catalin_1998 a răspuns:

Da va aparea akipuden si nu sunt peste 650 de episoade