| Lisbeth a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu o lista de filme mai mult sau mai putin romantice (preferabil indie) de genul: Cashback, Don Juan de Marco, The Eternal Sunshine of the Spothless Mind, Dead Poets Society? Caut ceva care sa ma inspire, sa-mi dea de gandit. Multu!

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Filmele indiene mi se par facute de persoane fara creier care danseaza si canta prosteste oricand au ocazia.
Nu credeam ca cineva vizioneaza asa ceva vreodata.

| Lisbeth explică:

Dragul meu, se pare ca nu prea ai cultura cinematografica."Indie" vine de la independent, nicidecum de la indian(ai fi putut sa deduci asta cu usurinta din titlutile pe care le-am specificat). An independent(indie) film is a film production resulting in a feature film that is produced mostly or completely outside of the major film studio system, in addition to being produced and distributed by independent entertainment.
Hai te pup, ai mai invatat si tu ceva.