| Casa a întrebat:

As dori si eu un program de facut subtitrari la filme,anime in limba romana si daca se poate si un video tutorial sau pasii pe care trebuie facuti.
Si daca da, daca merge pe winamp sau pe windous player!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

Toate fansubbing-urile de anime folosesc AegiSub ( http://www.aegisub.org ), se poate folosi și la filme fără nici o problemă! Nu cred că are nevoie de nici o descriere, este extrem de simplu și intuitiv, chiar și un puști de generală cred că se descurcă cu el! Dar totuși pe cât de simplu pare, este mult mai complex decât ai crede, după ce obișnuiești puțin cu el poți face efecte chiar destul de drăguțe pentru subtitrări și multe altele! Când vine vorba de editare text, poți face cam orice îți trece prin cap în programul ăsta, dar evident după ce te acomodezi puțin cu el! ^.^

Atenție totuși, cu ăsta doar editezi(traduci) subtitrările, nu le adaugi și pe video! Pentru a le pune pe un video ai nevoie să știi să encodezi într-un program precum StaxRip sau MeGUI ca exemplu! Ceea ce nu e așa greu, dar pentru cineva care nu a mai făcut asta până acum, ar putea fi destul de dificil... :|

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat