| fiara14 a întrebat:

Buna spuneti-mi si mie un film/serial unde actiunea este plasata undeva in vitor

12 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Seriale:Caprica,Wayward Pines, The 100, Humans, Continuum, 12 Monkeys, The Whispers, The Last Man On Earth, The Last Ship, Dominion
Filme:The Host (2013),Oblivion (2013),Upside Down (2012),In Time (2011),Parallels (2015),Terminator Genisys (2015),Vice (2015),The Anomaly (2014),Mad Max: Fury Road (2015),District 9 (2009),Elysium (2013),Equilibrium (2002),Dredd (2012),Prometheus (2012),Prometheus 2 (2017),John Carter (2012),Total Recall (2012),Looper (2012),Edge Of Tomorrow (2014)

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Daybreakers(se petrece in 2015 parca, dar filmul e din 2009)
In time

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Terminator genesis

| angelcore a răspuns:

The 100- serial
Mad Max- o serie de doua filme

| Woosprit a răspuns:

Ai o categorie de filme, in care orice film are actiunea plasata in viitor. Se numeste SF.

| fiara14 explică (pentru Woosprit):

Sf daca te gandesti este si twilight sau blade dar asta nu inseamna ca e plasat in viitor

| Woosprit a răspuns (pentru fiara14):

Din 100 de filme SF 10 nu sunt plasate in viitor, ai de unde alege.

| fiara14 explică (pentru Woosprit):

Zi-mi tu 10 asa cum zici fara star trec si star warz si mai vorbim

| Woosprit a răspuns (pentru fiara14):

Guardians of the galaxy
Riddick 1 si 2
Oblivion
Edge of tommorow
Total recall
Mr. Nobody
After Earth
Ender's Game
Godzilla
Interstellar
In Time
RoboCop
Elysium
District 9
Inception

| iulian26 a răspuns:

Tomorrowland

| 刑事シレナ a răspuns:

Extant e un serial care se desfasoara in viitor.
Mie mi-a placut foarte mult, poti sa incerci sa te uiti la el.
E destul de realist.

Funda?

| ayd33y a răspuns:

The 100(serial)