| KwonJiyongParkJimin a întrebat:

Stie cineva pe ce program se difuzeaza in prezent seriale coreene? Stiu de Euforia, dar din pacate nu am acest program. Alt program stiti? Va multumesc.

4 răspunsuri:
| Ioscaa1 a răspuns:

Nu ar fi mai simplu sa cauti pe Internet? Spune-mi ce serial iti place si poate te ajut cu un link, trimite-mi mesaj.

| KwonJiyongParkJimin explică (pentru Ioscaa1):

Pana acum m-am uitat la seriale coreene pe net. Si acum ma uit la un serial corean pe net. Nu e mai simplu sa ma uit pe net pentru ca mie imi merge netul in reluare un pic cand ma uit la seriale. Deci mi-ar fi mai simplu sa ma uit la TV. Dar nu acesta este motivul pentru care vreau sa ma uit la seriale coreene pe net. In curand incep scoala si sunt genul de persoana care pune mare pret pe notele mari. Daca ma uit la seriale pe net, mereu va exista tentatia de a ma uita la un episod, si cum serialele coreene dau dependeta, voi continua sa mai vad un episod si inca un episod si tot asa. Acest lucru ma va impiedica sa imi invat si sa ma pregatesc pentru scoala asa cum ar trebui. Daca ma uit la un serial la TV, voi stii ca la ora X incepe serialul. Pana la ora respectiva voi putea sa ma pregatesc pentru scoala, sau dupa acea ora. Intelegi ce vreau sa spun?

| DarkAngell007 a răspuns:

Pai pe National TV si pe National 24 Plus parca mai difuzeaza seriale. Dar e mai bine sa le vizionezi online sau macar sa le descarci uite niste site-uri care pe mine m-au ajutat: http://asiafaninfo.net sau https://avistaz.to. Sper ca te-am ajutat.

| KwonJiyongParkJimin explică (pentru DarkAngell007):

DarkAngel,citeste raspunsul pe care i l-am dat lui Iosca. Multumesc oricum.