| curiosulalex a întrebat:

Buna tpu.am doi papagali.cocolina si coco.pe fata o am de un an iar pe baiat il am de vara trecuta...ei au fost chinuiti de varul meu care are cinci ani si acum cand bag mana la ei plang intruna ...va implor dati-mi niste sfaturi cum sai imblanzesc sa nu le mai fie frica de mine

ca rasplata dau cea mai mare funda existentă

Răspuns Câştigător
| alexutza222 a răspuns:

Pentru inceput inceteaza sa mai bagi mana in colivie.
Cand poti lasa usa la colivie deschisa (ai grija sa ai geamuriel inchise si alte usi). Cu timpul ei vor iesi si asa se vor relaxa. CAnd le dai mancare nu ii mai atinge s-ar putea sa nu le placa. PEntru inceput nu ii mai stresa. Lasa-i relaxati. Cu timpul vor trece penste problema. Si vei putea sa te joc din nou cu ei.