| mona01 a întrebat:

Am nevoie de un film chiar de groaza sau emotionant, adica nu sunt o persoana care se sperie repede sau emotiva, pentru ca am vazut unele filme care trebuiau sa fie de groaza si nu mi s-a parut asa gen The ring sau Piranha sau Hannibal... Vreau ceva chiar inspaimantator si la categoria drama am vazut edward scissorhands, hachiko si am plans tare. Funda pentru cel mai bun raspuns!

10 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Emoţionant cu elemente horror ar fi Pan's Labyrinth.
Mno, şi mai încearcă The Others.

| express11 a răspuns:

Http://procinema.ro/......rate.html; http://www.crimetime.ro/.......html,asta este cel mai tare.am rupt dvd-ul, pentru ca visam numele demonilor spusi de preot la exorcizare.

| faramatania a răspuns:

Horror:Insidious 1 și 2 (2010/2013),Drag Me To Hell (2009),Martyrs (2008),The Unborn (2009),Case 39 (2009),Sinister (2012)
Drame emoționante:The Inevitable Defeat Of Mister & Pete (2013),Hesher (2010),What Maisie Knew (2012),Instructions Not Included (2013)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci,stiu 2 colectii foarte bune de filme horror, poate le-ai vazut s-au auzit de ele, dupa cum stim toti, filmele de groaza erau mult mai bune mai demult decat sunt acum. Cele 2 serii se numesc "Masters of Horror" si "Tales from the crypt". Masters of Horror sunt niste sezoane ce se dezvolta in mai multe episoade, in care apar actori si povesti diferite in fiecare episod, filmele sunt inspirate dupa niste carti horror, si sunt foarte tari, niste poveste neexpirate cum vezi in ziua de azi.Le gasesti pe net destul de usor.

| ElectronicPieces a răspuns:

Exorcizarea lui Emily Rose si toate seriile Saw.
Bafta

| FuNNy121431 a răspuns:

Salut! the grudge, the conjuring, mama, ultima casa de pe stanga, supernatural (serial), ceata, tarata in iad, apel nepreluat ( parca asa era ), the purge, orphan, warm Bodies, chucky ( 1, 2, 3 ), paranormal activity, ( 1, 2 ) REC, World war Z, Evil dead, THE Exorcist, femeia in negru, THE ting ( creatura ), mirrors, si mai sunt multe, nu mi le mai aduc aminte pe toate.

| cocornelia a răspuns:

Stiu mai multe filme de groaza dar unele bune sunt "Tarata-n iad", "Mama" sau "Casa de ceara"... "Bloddy Mary" dar exista si unul bazat pe fapte reale ca "Exorcizarea lui Emily Rose". Funda?

| cocornelia a răspuns:

Tare, "express11".Chiar ti s.a intamplat?

| cocornelia a răspuns:

Bazat pe fapte reale mai este si "Requiem"

| mirumiruna21 a răspuns:

Eu iti recomand exorcizarea lui emili rose. eu nu am vazut filmul dar am auzit de la o prietena ca este foarte horror.