| qkaps123 a întrebat:

Buna TPU
De 1 zi ma tot chinui sa gasesc un film.
Deci: Un copil tot citea o carte, se tot ascindea pentru a citi cartea stiu doar ca intra in povestea carti si se imprieteneste cu un personaj, doar el putea sa intre in carte iar la sfarsit la film copilul ii spune tatalui lui ce a facut si tatal nu il credea iar cand tatal sau a inceput sa citeasca si el a intrat in carte. Doar atat imi amintesc din filmul acela vechi. Imi spune careva cum se numeste acest film?
De obicei tot patesc asa, dar cand pun o intrebare pe TPU imi raspunde cineva fix cu filmu acela. Imi trebuie doar numele. Dau Funda si VOT

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

The NeverEnding Story (1984)?
http://www.cinemagia.ro/......rsit-8590/

| qkaps123 explică (pentru floresdemayo):

O-hoo! nu imi mi-l amintesc sa fi fost asa de vechi straight face, dar iti dau funda pentru ca acesta e filmul

| floresdemayo a răspuns (pentru qkaps123):

Mda, e un film mai vechi, însă personajele nu îmbătrânesc. Cât ar fi de vechi, frumusețea-i va fi nepieritoare, prin ochii unui copil. Când îți faci timp, privește și Shorts (2009)

| qkaps123 explică (pentru faramatania):

Nu acesta e filmul, filmul pe care il mentionam e foarte vechi dar nu stiu cum ii spune

| faramatania a răspuns (pentru qkaps123):

Am înțeles că nu este, dar vezi și The Pagemaster (1994)
http://www.cinemagia.ro/filme/the-pagemaster-stapanul-cartilor-9344/

| qkaps123 explică (pentru faramatania):

Nu e acesta, nu este cu spanacul de Macaulay Culkin.