| masokista a întrebat:

imi puteti sugera seriale anime? pana acum
am vazut: - sailor moon
- bleach
- Death note
si cam atat! da stiu, sunt cam putine... dar abia am cunoscut acest gen de filme happy fundita :*

Răspuns Câştigător
| Daniellllll1 a răspuns:

Naruto,pe viata! -

http://www.animekage.com/anime/naruto/

"Scurta Descriere: Cu 12 ani inainte de inceputul seriei, o creatura mistica, Demonul Vulpe cu Noua Cozi, a atacat satul Konoha, omorand multi shinobi. Pentru a o opri, conducatorul satului, al Patrulea Hokage, si-a sacrificat viata sa sigileze Vulpea in interiorul lui Naruto pe vremea cand era doar un nou-nascut. Datorita acestui lucru, el a avut o copilarie cruda si singuratica deoarece satenii vedeau doar Vulpea cand se uitau la Naruto si se temeau de el. Visul lui este sa devina Hokage, pentru a castiga increderea si respectul satenilor, dar pana sa isi implineasca visul el trebuie sa absolve Scoala de Ninja si apoi sa isi continue antrenamentul cu noii lui coechipieri Sasuke Uchiha, ultimul dintr-un clan puternic, si Sakura, fata visurilor lui Naruto, indrumati de sensei-ul lor Kakashi."

Regele Shaman

| J0B0MAT a răspuns (pentru Daniellllll1):

Ia uite-l ma! Mai traiesti sau scrii de pe lumea cealalta?

| Daniellllll1 a răspuns (pentru J0B0MAT):

De pe lumea cealalta...e mai bine aici!

| J0B0MAT a răspuns (pentru Daniellllll1):

Cum e, e frumos? Peisaje frumoase?

| Daniellllll1 a răspuns (pentru J0B0MAT):

E doar rosu...probabil ca sunt in iad

| J0B0MAT a răspuns (pentru Daniellllll1):

Si zici ca iti e mai bine acolo? Vreo diavolita sexy ai si tu?

| Daniellllll1 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Serios acum, pana marti tot ma duc "dincolo", doar ca nu stiu ce metoda sa aleg, nu stiu care ar fi cea mai nedureroasa

| J0B0MAT a răspuns (pentru Daniellllll1):

Tu nu esti niciodata serios laughing)

| Daniellllll1 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Aha..doar sa stii, daca nu intru deloc pana lunea viitoare.s-a intamplat, eventual mai auzi si pe la stiri rolling on the floor

| J0B0MAT a răspuns (pentru Daniellllll1):

Cel putin e bine ca doar zici, nu si faci!

| Daniellllll1 a răspuns (pentru J0B0MAT):

La ce viata am, trebuia sa-mi vina randul de mult.Vine si randul meu in cateva zile

| J0B0MAT a răspuns (pentru Daniellllll1):

Mai stii ceva, nu e rau sa iti traiesti fiecare zi ca si cum ar fi ultima. Profiti din plin de viata in felul asta.

14 răspunsuri:
| Andreaa a răspuns:

Heii :3 Bokura ga ita, este un anime romantic care urmareste relatia dintre Takahashi Nanami, poreclita Nana, si Yano Motoharu, un tip foarte popular. povestea prezinta problemele si bucuriile prin care poate trece un cuplu.
Nanami este o fata obisnuit, in varsta de 15 ani, eleva de liceu, ce experimenteaza prima iubire; in schimb, Yano are un trecut mai compliat, care-i va pune piedici in relatia actuala.
Printre fete se vorbeste mult despre Yano Motoharu care in gimnaziu era placut de majoritatea fetelor.
La incepu, Nanami nu-l placea pe Yano, dar cu timpul ajunge sa-l cunoasca putin mai bine si se indragosteste de el. Intre ei se leaga o relatie de iubire, care totusi este umbrita de amintirea primei dragoste a lui Yano, o fata pe care el a iubit-o mult si care murise in urma unui accident, amintire care-l face sa fie nesigur cu sentimentele sale. In plus, Yano a avut o relatie si cu sora fostei sale prietene, Yuri Yamamoto, o fata care este in aceeasi clasa cu Nanami si care, in ciuda aparentelor, este indragostita de Yano.
Cei doi, Yano si Nanami, prin iubirea dintre ei si cu ajutorul prietenilor, vor trece peste aceste probleme, totusi Yano este cu un an mai mare, va absolvi liceul mai repede si va merge la universitate in alt oras. Fapt care ii va desparti, cu promisiunea ca sa ramana fideli. si mai este si
:Kaichou wa maid-sama, Desi la inceput Liceul Seika a fost numai pentru baieti, in timp a devenit o scoala mixta cu 20% fete si 80% baieti. Misaki este foarte revoltata impotriva lor si ca sa faca scoala un loc mai bun pentru fete, munceste din greu pana ajunge in Consiliul Elevilor. Aplica regulile numai pe baieti si nu rateaza nicio ocazie ca sa-i pedepseasca, astfel atragand antipatia lor.

Datorita sarmului sau, Usui Takumi este un idol atat printre fete cat si pentru baieti. Totusi, acesta nu accepta nicio confesiune iar Misaki se confrunta zilnic cu liceene triste din cauza refuzului. Pentru Ayuzawa, Usui nu este decat un alt baiat care face fetele sa sufere. Nu o intereseaza popularitatea lui si astfel ii atrage atentia lui Takumi.

Ura pentru baieti se datoreaza faptului ca tatal sau le-a parasit cand era mica si de atunci, familia ei nu se descurca prea bine cu banii. Pentru a-si ajuta mama si sora acesta este nevoita sa lucreze intr-o cafenea de servitoare din orasul vecin. Isi tine serviciul secret fata de toti prietenii sai, considerand ca daca cei din liceu ar afla si-ar pierde autoritatea. Uraste faptul ca este servitoare dar lucreaza in continuare fiindca se plateste bine si doreste ca familia ei sa nu duca lipsa de nimic.

Viata ei se complica in momentul in care Usui Takumi ii descopera secretul vazand-o in uniforma de servitoare. Acesta incepe sa fie interesat de ea si o urmareste pretutindeni. Hotaraste sa-i tina secretul desi o tachineaza mereu cu acest subiect. Desi este protector si iubitor, practic partenerul perfect, Ayuzawa refuza sa recunoasca acest lucru numindu-l incontinuu "extraterestru pervers"

| masokista explică:

Puteti sa imi dati niste filme asemanatoare cu sailor moon? sau un site pe care sa il vad complet (sailor moon ) caci eu am vazut doar pana la ep 22! va rooooooooog! fundita

| Leopoldina a răspuns:

Orange road, cu Johny si Sabrina