| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU pentru cei care se uita la Naruto Sasuke ramane cu Orochimaru sau sunt din nou prieteni?

Răspuns Câştigător
| agent003 a răspuns:

Daca te referi la Naruto Shippuden, Sasuke aproape jumatate din episoade este cu Orochimaru, apoi dupa ce il ucide pe Orochimaru, isi formeaza o echipa formata din Karin, Suigetsu si Jugo, care erau loiali lui si in oricare masura se temeau de Orochimaru mai ales Suigetsu. Dupa mai mult timp cand incepe Razboiul al 4-lea pentru al proteja pe Naruto de la extragerea lui Kurama (Kyuubi - 9 cozi) pentru a il reinvia pe 10 cozi (Juubi), Kabuto si Obito s-au aliat si au pornit razboiul, Kabuto a folosit Edo Tensei, pentru a reinvia multi shinobi decedati, inclusiv Kage din mai multe Sate ascunse, insa a reinviat si pe Itachi, Nagato, Uchiha Madara, Itachi a reusit sa se elibereze de Edo Tensei folosind ochiul Sharingan al lui Shisui Uchiha implantat intro cioara care a fost introdusa in Naruto cu scoipul de al ajuta pe sasuke sa renunte la razbunare, dar a fost extrasa de Itachi pentru a se elibera, apoi Itachi si sasuke sau dus intro pestere, itachi a vrut sa desfaca edo tensei, si sau luptat cu kabuto, insa kabuto a preluat chakra lui orochimaru dupa ce sasuke la ucis, poti spune ca kabuto era un eremit mult mai bun ca orochimaru, in final itachi a folosit tehnica Izanami ca kabuto sa nu poata scapa de bucla infinita decat daca se accepta asa cum este el in realitate. Itachi a desfacut edo tensei si toti in afara de uchiha madara s-au intors in lumea mortilor. Dupa asta sasuke i-a gasit pe karin, suigestu, si jugo ei s-au dus inapoi in pestera acolo unde era kabuto deoarece sasuke a vrut sal reinvie pe orochimaru (nu prin edo tensei dar prin semnul blestemat), pentru asta a avut nevoie de Anko - care avea semnul blestemat si o parte din constiinta lui orochimaru se afla in semnele blestamte, asa ca poti spune ca orochimaru nu a murit, au luat o bucata de carne din kabuto si chakra eremit de la jugo si l-au adus la viata pe orochimaru, deoarece sasuke avea nevoie sa vb cu cineva au plecat in ruinele clanului uchiha si au iau adus la viata prin edo tensei pe cei 4 hokage
si astfel orochimaru sia recapatat posibilitatea de a folosi bratee sale pentru tehnici ninja,, sasuke vb cu primul hokage apoi, cu al treilea, si se alatura razboiului pentu al opri, se alatura de partea lui naruto, se lupta cu obito care era jinchuuriki al lui 10 cozi, il ajuta pe naruto sa extraga bestiile cu cozi din obito, mai pe la final se lupta cu madara impreuna cu naruto, apoi cu kaguya, si in final, se luipta cu naruto pana nu mai pot, si apoi naruto si cu sasuke isi pierd un brats, si se impaca.

| anonim_4396 explică (pentru agent003):

Dar in ce episod isi pierd bratul?

| agent003 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin ultimele episoade din shippuden, dar tsunade le vor face alte brate lui naruto si sasuke din zetsu

4 răspunsuri:
| agent003 a răspuns:

In anime inca n-au ajuns la episodul acesta, asta este ce am vazut din manga, acum in anime este cand Gai sensei se lupta cu madara, mai avem inca de vazut multe

| WarriorCat a răspuns:

In ce episod?