| Violetta24555 a întrebat:

vreau si eu filme de groaza dar nu prea rauhappy filme de groaza pentru incepatori! voi ce imi sugerati?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu, dacă aș fi în locul tău, și aș fi conștientă că mă sperii ușor, aș alege să privesc la comedii horror. Măcar, printre atâtea scene care te înspăimântă, și care, practic, te obligă să îți acoperi ochii cu palmele, privind-le numa' printre degete, de ce nu aș alege, totodată, să mai și râd? Fiindcă secenele haioase, amestecate cu scenele horror dau un alt farmec, și o altă delectare filmului.
Uite niște titluri captivante, care conțin și descrierea fiecăruia.
http://www.urban.ro/filme/13-comedii-horror-mortale/

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Santa sangre (1989), The Birds (1963), Diabolique (1996)...

| rapp2020 a răspuns:

13 fantome, the pruge,

| Cosmiツ a răspuns:

Pentru incepatori->1. Missing call
Un nivel mai ridicat->saw (de la 1 la 8)winking
Si pentru avansati-> Dno Sno, prima si a2-a parte:** FUNDA?