| Dilemaa a întrebat:

Bună tuturor.

Ideea e următoarea. Caut un film, pe care l-am văzut cu fratele meu când eram mică. Zilele trecute, mi-a adus de aminte de el, și am încercat să-l caut pe net. Partea proastă e că nu știu cum se numește, și nici nu mi-l mai amintesc foarte bine, însă mi-ar plăcea mult să-i fac o surpriză lui.

O să încerc să dau câteva idei, din ceea ce-mi mai amintesc eu, și dacă cineva, l-a văzut și-și amintește, vă rog din inimă să mă contactați.

Țin minte că era un fel de Rapunzel, o fată a fost blestemată pentru că nu a arătat bunătate unei bătrâne, și aceasta i-a luat câteva fire de păr de ale ei, a făcut o licoare și fata a băut-o, (precizez că nu-mi mai aduc foarte bine de aminte toate detaliile).
După ce a băut licoare, fetei începuse să-i tot crească părul, dacă și-l tăia îi creștea la loc.
Așa... toată treaba astea, avea în centru un concurs de animale de companie ( altfel spus, cine își împodobea animalul cel mai frumos, cu ce dorea, panglici, sclipici, sau altele)
Eroina noastră, țin minte că și-a ales o oaie.

Astea-s toate detaliile pe care eu le mai țin minte, în rest, nimic.

P.S am răsturnat tot internetul că poate, poate o să-l găsesc, dar nici o șansă.
Am apelat la voi, sunteți ultima mea șansă.
Vă rog din inimă, ajutați-mă. Chiar vreau ca fratele meu să aibă o zi perfectă!

Vă mulțumesc, și aștept cu nerăbdare.

Răspuns Câştigător
18 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Filmul despre care vorbesti tu este de fapt un serial format din cateva parti. Se numeste "Al zecelea regat" si concursul asta cu oaia pe care o baga intr-o fantana si cand o scoate devine stralucitoare este doar unul dintre partile serialului. Eu iti recomand sa te uiti la el si ai sa vezi ca asta e.

| presus a răspuns:

Tangled 2010?

| Dilemaa explică (pentru presus):

Nu, nu acela sad, însă mulțumesc că ai încercat. Continui și eu să caut... dar parcă s-a evaporat.

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Pun o întrebare pe Forumul Softpedia și îți răspund imediat.

| mariusmac85 a răspuns:

Hristos A Inviat! Buna ziua nu cumva acesta e filmul?
https://m.youtube.com/watch?v=QVT9MQP57PE

| Dilemaa explică (pentru mariusmac85):

Adevărat a înviat!

Oh nu, e film, nu desen animat...

| mariusmac85 a răspuns:

Nu e desen e film dar e aceiasi poveste nu?
Posibil sa se fi evaporat ca inca de anul trecut au trecut la recupetarea drepturilor de autor si incep sa dispara multe video-uri mai ales de pe youtube ca incepe sa dea in judecata si sa isi ceara Copyright ca sa fie difuzate

| Dilemaa explică (pentru mariusmac85):

Nu e același film, e ceva mai special. Am o vagă idee că rolul îl avea Anne Hathaway, dar cum am mai zis nu mai rețin toate detaliile.

| mariusmac85 a răspuns:

Am gasit aceasta poza e cumva din filmul care il cauti?
http://a2.tvspielfilm.de/......08XQ==.jpg

| Dilemaa explică (pentru mariusmac85):

Din ce film e poza?
Am avut o reacție ciudată când am văzut-o, și s-ar putea să fie din film!

| mariusmac85 a răspuns:

Ahha,actrita aceea dar tu cati ani ai si cum te cheama?
Mai Anne Hataway sau cum se scrie parca n-are multi ani de cand e actrita
Pai observ ca exact Rapunzel se numeste intra pe pagina chiar daca este in germana

| Dilemaa explică (pentru mariusmac85):

Ce pagină? laughing mi-ai dat un link cu o fotografie... big grin

| Dilemaa explică (pentru mariusmac85):

Vești proaste, nu e nici acesta. Ea nu era închisă în turn, vroia să participe la concursul ăla cu animale, și-a ales o oaie, și a pus-o într-o fântână fermecată, care nu era a ei. Oaia a devenit strălucitoare, plină de sclipici roz. A câștigat concursul, dar nu mai știu cum se numește of. sad

Încă ceva, de asta am crezut că este ăsta filmul, pentru că am văzut oglinzile din fundal.
Și în celălalt apare într-o scenă, oglinzile.

| Dilemaa explică (pentru RazvanFlorea1993):

Dumnezeule, ăsta este!
Mulțumesc frumos!
Era un câine, nu știu de ce îmi aduc aminte de oaie laughing)

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru Dilemaa):

Pentru nimic.
Nu e meritul meu.
Este meritul domnului expert în filme Puferiu.
http://forum.softpedia.com/user/905151-puferiu3/

| mariusmac85 a răspuns:

Tu esti in poza de profil? Raspunde-mi la ambele intrebari care ti le-am pus,daca nu doresti aci atunci raspunde-mi in privat,eu momentan sunt pe mobil si nu-mi arata sa vad mesajele care le primesc
Multumesc pentru accept apropo, asta vad ca imi arata
Chiar nu stiu, cauta personajul Rapunzel daca asa il cheama cauta pe wikipedia, pe imdb, cinemarx sau cate or mai fi