| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti niste anime-uri mai lungi (nu doar de 12-25 ep) bune! Motivati raspunsul! Fara Fairy Tail, One Piece, Bleach, Naruto, HxH, Fullmetal Alchemist, SAO, van Hellsing, DBZ, akame ga Kill, Tokyo Ghoul.

Răspuns Câştigător
| Sheriarty a răspuns:

Oh, exista fani HxH yay.

Great Teacher Onizuka - 43 episoade - comedia mea favorita. Onizuka este fost motociclist ce se decide sa devina profesor. Are momente fericite dar si unele mai "deep".

Higurashi no Naku Koro ni - 26 episoade, dar are si un sequel. Unul din cele mai sadice, daca iti place genul. E vorba de un tip ce se muta intr-un satuc cu multe crime neobisnuite, dar el devine noua tinta.

Monster - 74 - un anime ce nu e chiar pentru toata lumea, datorita momentelor psihologice dar e pur si simplu genial.

Jigoku Shouji (este o trilogie, fiecare serie are vreo 26 de episoade deci ar veni aproape 80) - e vorba despre un site al "iadului". Persoana al carui nume este scris acolo va fi omorata.

| KilluaZoldyck a răspuns (pentru Sheriarty):

Cam greu ziele astea sa fii fan hxh, mangaka-ul face 4 saptamani de cand nu a mai scos un chapter. Anime`ul e gata odata cu ep 148, si fara material ma tem ca stam 2 ani pe putin fara episoade. Ms de anime`uri ma bag la episoade

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vampire Knight

| Sieb a răspuns:

Deja le-ai văzut pe cele mai lungi laughing Death Note e un pic peste limita minimă de episoade, D-gray man (104 episoade), Honey and clover, Nana, Blood + (astea ajung pe la 50 de episoade); mai este Inuyasha destul de măricel...în rest nu mai ştiu ce să îţi recomand. Dacă îmi amintesc îţi mai scriu câteva happy