| Lucian_Mihai_1974 a întrebat:

.caut si eu un film vechi..nu mai stiu cum se chema dar, era vorba despre un cal, o iapa mai exact..care trebuia dusa la abator, dar un copil a luat-o si a plecat cu ea de acasa ...nu mai tin minte bine filmul.dar stiu ca era un cal de curse..si in final mai concureaza o data castigand cursa...rog poate ma ajuta cineva sa identific filmul..multumesc!

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Am găsit doar titlul unei cărți, care seamănă cu descrierea ta.
http://imgur.com/a/d3eB8
De asemenea, există un film asemănător, dar eroina filmului e o fetiță, nu un băiețel.
"Primo Baby" (1990)
Synopsis: A teenage foster child is adopted by a rich rancher and turns a horse, destined for the slaughterhouse, into a champion racer.