| Annalina99 a întrebat:

Cand apare prima parte din Breaking Down? O sa fie pe Hbo? Sau numai in cinema? Merci anticipat.:*Funda

Răspuns Câştigător
| AlwaysDream a răspuns:

@StripedBee: Nu e adevarat. Prima parte din Breaking Dawn apare pe 18 noiembrie 2011 (in cinematografe la noi pe 20-21) iar partea a doua pe 16 noiembrie 2012 (in cinematografe la noi pe 18-19). Si la noi pe HBO va aparea dupa cateva saptamani. Daca vrei mai multe lamuriri uite pagina oficiala de pe wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Twilight_Saga:_Breaking_Dawn

6 răspunsuri:
| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! prima parte di Breaking Dawn apare pe 18 noiembrie 2011 si de atunci poate fi vizionata in cinematografe si poate mai tarziu pe HBO.Va fi foarte frumos Bella impreuna cu Edward vor avea un copil pe nume Renesme, iar Renesme sa va indragosti de Jacob.In urma sarcinii cand Bella va naste va pierde mult sange si va fi pe punctul de moarte.Nici in aceasta parte Bella nu va devenii vampir.A doua parte va aparea pe 18 noiembrie 2012. Sper ca ti-am fost de folos!

| Asdffd a răspuns:

Este in 2 parti :prima apare in 13 noiembrie 2011 si cea de a doua apare apare in 18 noiembrie 2012 :]va fi pe HBO, si eu il am si le'am vazut pe celelalte, dar Breaking Dawn va aparea prin decembriewinking
Se scrie Breaking Dawn* nu Down.
down-jos
dawn-zori:]

| Asdffd a răspuns:

@AlwaysDream eu am gasit pe netthinking dar acum cine stiu, mersi :]
@Lorenne, eu i'am zis lui @Annalina99 ca se scrie Breaking Dawn, nu Downwhistling, ea a scris Breaking Down

| Asdffd a răspuns:

@Annalina99 nu te'am fortat sa imi dai fundita:], si da am gresit pentru ca site'ul de unde am luat eu data era defectlaughing

| Annalina99 explică:

Mda...AM vazut si eu acum pe calendarul Bravo ca apare pe18 noiembrie happyDeci StripdBee ai gresit...Am dat un raspuns castigator.Si da am gresit la ""Dawn"".

| LorenneRockOn a răspuns:

StripedBee se scrie BREAKING DAWN pentru ca filmul se num Zori de zi si
breaking dawn= Zori de zi
breaking down =Descompunerea
Si da partea 1 apare pe 18 noiembrie si pe 20-21 la cinema, iar partea 2 la anul tot in noiembrie pe 18 si la cinema pe 18-19. cam asa