| dedu77 a întrebat:

Cand eram copil am vazut un film de groaza care asa cred eu ca se numea DULAII. Insa nu gasesc sub nici o forma acest film. Stiu ca era cu o haita de caini care atacau oameni. Stie cineva de acest film si care ar fi numele corect al filmului?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți las și eu câteva titluri, poate că, în cele din urmă, îl vei regăsi: The Pack (1977), Dogs of Hell (1984), Cujo (1983), Rottweiler (2004), Man's Best Friend (1993), White Dog (1982), Dogs (1976), Devil Dog: The Hound of Hell (1978), Leviatán (1984) Cerberus (2005), The Breed (2006), Mongrel (1983), The Hound of the Baskervilles (2002)

| dedu77 explică (pentru floresdemayo):

Iti raspund dupa ani si ani. Iti multumesc pentru raspuns. Nu stiam ca pot exista atatea filme pe acest subiect.

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca The Breed (2006). Nu stiu daca e ceea ce cauti, dar trateaza un subiect similar.

| Ene_Robert_2001 a răspuns:

In orice caz, numele filmului este "The hounds"

| mepfy666 a răspuns:

Numele corect al filmului este Псы (1989), a fost tradus in limba romana cu denumirea "Dulaii".
https://www.youtube.com/watch?v=XrghqnyHbMA
Imi pare rau, dar cu traducerea nu te pot ajuta.