| StelaTPUro a întrebat:

Care a fost cel mai bun film pe care l-ai văzut în 2010?
Întrebarea face parte din "10 fundiţe pentru 2010", o capsulă a timpului 2010, de la comunitatea TPU. Află mai multe: http://www.tpu.ro/10-fundite-pentru-2010

738 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

| DayByDay a răspuns:

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1.

| Th3eo a răspuns:

Harry Potter And The Deathly Hallows Part 1

NOname
| NOname a răspuns:

"Desperate housviwes".
Este un serial de nota zece. Are de toate: comedie, drama, actiune, mult mister/suspans...

| pwp a răspuns:

Remember me love struck
un film superb

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Shutter Island! Primul pe lista celor mai bune filme din 2010! Baftă!

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Harry Potter and the Deathly Hallows partea 1. Am auzit ca a avut incasari foarte mari:
http://www.cotidianul.ro/......lor-in-SUA
http://en.wikipedia.org/wiki/2010_in_film

Mie imi place filmul, de fapt imi place toata seria deoarece filmul te captiveaza intr-o lume nebanuita, au multe efecte speciale, actorii isi joaca foarte bine rolul, dar imi pare rau ca n-au luat destule premii pentru celelalte filme. De-abia astept sa vad ce-o sa faca cu asta :x:x:x!

Dar nu numai premiile conteaza ci si calitatea filmului. Cei de la Warner Bros stiu foarte bine cum sa faca filme. Oricum publicul stie ce e bun si ce e rau. Si daca primul film Harry Potter le-a zis ceva, atunci toata seria le va zice cate ceva.

Mai intai, am citit cartea si inca de la primele pagini m-a captivat lumea povestii si n-am mai putut s-o las din mana.

Apoi am vazut filmele, foarte reusite, intr-adevar. Semanau foarte bine cu cartile, dar vorba aceea cartea bate filmul. Mereu in film va fi strecurat inca ceva pe-aici, pe acolo.

De-abia astept partea a 2-a a filmului :x:x:x! Sper sa fie la fel de reusita ca si prima!

| DEBrown a răspuns:

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 desigur happy

| Mihaela a răspuns:

Serialele The vampire diaries si Gossip girl.

| Radioactive a răspuns:

Harry Potter si Talismanele mortii
Avatar(l-am vazut in ianuarie)
Eclipse
Alice in wonderland
Printul Persiei- Nisipurile timpului
Vechi tovarasi

| SophieLoVeKorea a răspuns:

The Last Song

| IoanaBogdana a răspuns:

Categoric "harry potter and the deathly hallows"! a fost genial! mi-a mai placut si ''the last song'' foarte mult:X:X

| Bianka a răspuns:

Cred ca Alice in Wonderland :d

| Artemisia a răspuns:

Categoric Avatar!
Sunt eu fana Twilight si Harry Potter, dar Avatar nu se compara cu filmele alea.
Avatar este un film extraordinar, pe care se vede ca s-a muncit foarte mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Woofy a răspuns:

Mirrors 2 (2010) [Oglinzi malefice 2]happy

| Aero a răspuns:

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1

| xClementine a răspuns:

Cu siguranta Inception(Inceputul). Leonardo DiCaprio este un actor extraordinar si chiar merita vazut.Nota 10 pentru toate productiile in care a jucat.

| QuadruplePersonality a răspuns:

Pai daca se pune. filmul lui Cretaker -TPU Movie - claar straight face

Dar daca nu. Paranormal Activity 2
Bine, ca nu intrece seria Saw, dar asta l'am vaut in 2009, deci nu corespunde intrebarii happy

| 54ndy a răspuns:

How to trai your dragon

| xoxoem a răspuns:

Cel mai bun film EAT PRAY LOVE - un film superb la care si razi si ai parte de niste shoot-uri extraordinare si inveti cevawinking

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Avatar, a fost excepțional!

| PhotoIsMyLife a răspuns:

TPU The Movie is the best!

| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

Mie mi-au placut:
-16 WISHES
-Camp Rock 2 - The Final Jam

| mmary a răspuns:

Alice in Wondeland si animatia Coralinehappy

| NothingImportant200 a răspuns:

Eloise la Plazza

| Freaky a răspuns:

A Walk To Remember! si daca e vorba de un film aparut in 2010 >>> Charlie St. Cloud! big grin

| NoMusicNoLife a răspuns:

Nu prea stiu... au fost foarte multe filme care mi-au flacut anul asta... o sa dau totusi cateva exemple big grin

- Eclipsa; Avatar; Troia; The Nightmare before Christmas
- Aliens in the Atic; Camp Rock - The final jam; Salt;
- Alice in Wonderland; Charlie si Fabrica de ciocolata;
- Ice-ace ( toate 4 ); Moarte pe nil; Intalnire cu moartea;
- A 3-a fata; De-a soarecele si pisica; Liar liar; Coraline; Up
- Toy story 3; Cars; Denis pericol public; Bolt; 2012
- Alivin and the chimpmuncks 1, 2, 3
- Programul de protectie al printeselor ( disney channel )
- Frumoasele de la laptarie, Sherlock Holmes etc.

big grinbig grinbig grin

| oana7335 a răspuns:

Step up 3D
deoarece mi-au placut efectele 3D, mi-a placut povestea acestui film, personajele(mai ales Moose) si dansurile au fost chiar mi-au placut.

| ChRoM a răspuns:

A nightmare on elm street

eroi de sacrificiu