Care a fost cel mai dezamăgitor film din această vară?

Vara aceasta se apropie de final. În ultimele luni, am avut parte de o mulţime de filme care aspirau la statutul de blockbuster, sperând să câştige cât mai mulţi bani. Unele au reuşit. Altele nu. Iar unele au reuşit, chiar dacă i-au dezamăgit pe mulţi fani.

În continuare vă prezentăm 5 filme despre care noi spunem că au dezamăgit. Aşteptăm şi părerile voastre.

1. Prometheus

Regia: Ridley Scott

cinemaMetru=73%

Încasări România: 2.655.854 lei

Spectatori: 122.411

2. Dark Shadows

Regia: Tim Burton

cinemaMetru=45%

Încasări România: 1.018.150 lei

Spectatori: 64.027

3. Amazing Spider-Man

Regia: Marc Webb

cinemaMetru=75%

Încasări România: 2.129.539 lei

Spectatori: 105.054

4. Total Recall

Regia: Len Wiseman

cinemaMetru=16%

Încasări România: 984.616 lei

Spectatori: 60.586

5. The Dark Knight Rises

Regia: Christopher Nolan

cinemaMetru=90%

Încasări România: 3.171.917 lei

Spectatori: 190.986

Blogdecinema.ro

63 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Cum ati putut ma sa puneti The Dark Knight Rises in topul asta?

| vali1985 a răspuns:

Ice age 4 si Ted.

| MrAngelus a răspuns:

Cum puteti sa puneti spiderman si batman printre cele mai dezamagitoare filme?

| MasterGoldX a răspuns:

Truth or dare [2012], Deadfall...

| PinkDea a răspuns:

Ice age 4

| Adr1aNNN7 a răspuns:

Ice Age 4

| anonymousxD a răspuns:

The Cabin In The Woods. După părerea mea este cel mai prost film! Încă de la început este slab! Începe ca o comedie banală ca să zic aşa, la începutul filmului sunt prezentate personajele şi "acei puşti" fac o "aşa-zisă" excursie la o casă de vacanţă "destul de ciudată". Încă din primele 30 de minute ale filmului producătorii încearcă să bage "teama" în noi prezentându-ne casa. Apoi treptat, treptat, câţiva din grup intră într-o stare "ciudăţică" şi apar "monştrii". Pe la jumătatea filmului puştii se răresc şi la sfârşit se întâmplă un "sfârşit al lumii" datorită egoismului celor care au supravieţuit şi nu s-au dat drept jertfă unor zei. Mda, sper că v-aţi format o părere! Din punctul meu de vedere, au fost şi filme mai bune! Este stric o părere personală, deci trataţi-o ca atare! happy

| EduardTPU a răspuns:

The Avengers! Aveam asteptari mai mari de la el!

| DeathBat6661 a răspuns:

Cum ati putut pune The Dark Knight Rises si Amazing Spider-Man la aceasta "categorie"?!

| doriiy a răspuns:

Mac and Devin Go To High School

| iloveunicorns a răspuns:

Doamne sfiinte, cum ați putut pune The Dark Knight Rises și The Amazing Superman aici? Le-am vizionat pe toate și dintre ele cele 2 au fost geniale straight face.
Eu pot zice că Ice Age 4.

| S1L3nT a răspuns (pentru iloveunicorns):

Sunt de acord cu tine

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Magic Mike

| Woodenpints91 a răspuns:

Probabil toate.

| al3xander a răspuns:

Amazing spider-man. mi s-a parut cel mai penibil

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nici unul dintre filmele care le-am vazut din 2012 nu mau dezamagit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rock of Ages... bre, si cat l-am asteptat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Spider Man", "Total Recall" si "The Dark Knight Rises".
Fail, copy/paste si supid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ice age 4

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

N-are ce cauta "The Dark Knight Rises" aici...

| strengaritzza a răspuns:

Ice Age 4

Răspuns utilizator avertizat
| c0ton a răspuns:

Eu as fi vrut sa vad filmul amazing spider-man pe protv ceva

| MCG a răspuns:

| DiazAndreea a răspuns:

Woman in black a fost cel care m-a dezamagit, asa zisul horror care nu prea a fost horror si avut un sfarsit aiurea

| iamSeBy a răspuns:

Ghost Rider 2. Primul a fost foarte tare, si aveam asteptari foarte mari din partea acestuia, insa am fost profund dezamagit...

| InoTkd95 a răspuns:

The Dark Knight Rises. Am fost deoarece prietenul meu era foarte entuziasmat de noua aparitie ( el vazuse si partea 1) dar am fost foarte dezamagiti amandoi, m asteptam sa fie si mai bun ->3 ore irosite pe un scaun.

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Toateee...nu mi-a placut nici macar unu', si hai sa zic asa, cu indulgenta un mic top, topul meu, desigur:1.Total recall, 2.Prometheus,3.Batman:The dark knight rises(mi-au placut mai mult vechile versiuni sau remake-uri,mai ales cel cu Jack Nicholson in rolul lui Joker,cel cu Uma thurman,Arnold Schwarzzeneger, Dani de Vito, decat asta ultimu' cu Christian Bale, el e un actor bun, dar nu ii sade bine in filmul asta, lui i-a cazut bine rolul din "Terminator 4", chiar mi-a placut filmul asta, e in topul celor mai bune filme vazute de mine, si nici o data nu ezit sa nu il vad cu toate ca l-am vizionat de vreo 4-5 ori sau mai mult!) Sa trecem la top..deci la nr 4.Amazing Spider-man,cu toate ca ma cam enerveaza regizorii astia tineri si noi,cu remake-uri din astea.dar faceti fratilor si voi filme noi,idei noi,sau daca nu,macar personaje noi daca tot vreti sa refaceti filme,parerea mea,e ca seriile "Spider-man","Batman",si ar mai fi cateva,eu zic ca si-au atins un tel,si anume acela ca GATA,frateee! ALTU',mai lasa-ne cu astea,iarasi parerea mea! Daca au facut ei remake sau ca sa zic altfel decat remake,cum sa ii zic? copie,plagiatura,nu stiu,sau daca tot vor sa reia din astea am zis,sa creeze,nene,personaje noi,nu numai cum e in "Batman", celebrul si controversatul "Joker", faceti altul, daca nu aveti idei, luati-va din benzile desenate, sunt la idei acolooooo..de te saturi, luati un personaj, creatii o poveste, faceti ceva! Buuun, deja m-am enervat, hai si locul 5. Dark shadows.mi se pare o tampenie de film,gen un fel de Dracula american,hai ma sa fim seriosi,cu banii aia care ia bagat in film,facea nea Tim Burton cu neica Jhonny Depp,un film horror de milioane,dar vad ca nu mai sunt idei,nu stiu asa de rau sa se fii schimbat conceptia filmelor de toate tipurile,de la dragoste la thriller,de la drama la horror,pai lasati-o draq ma, fratilor, eu intr-o afirmatie de milioane, pe care o sa vi-o zic acum, si anume:IN ACEST PROST AN 2012, IN PLINA CRIZA ECONOMICA(macar la un film bun sa te relaxezi, daca de munca nu e, sau bani de ajuns), NU AM VAZUT UN FILM CARE SA IMI PLACA(si cu asta cred ca spun tot cat se poate de serios)si nici in 2010 nu am vazut un film frumos, nici in 2009, nu stiu daca am avut unul care intr-adevar sa imi placa, nici in 2008, dar parca in anul asta mi-a placut "Taken" ala cu Liam Neeson si scuze daca confund anul cand a aparut filmul, si mi-a mai placut, cred ca tot pe acolo, anul 2008-2009, tot cu Liam Neeson, filmul "Unknown"..eee si de atunci,nici macar unu nu mi-a mai palcut! Pai acum pe cuvantul meu,asta chiar e un strigat disperat, ar trebui facuta o greva, adunare, ceva de genu' la Hollywood acolo, ca daca locuiam prin zona, ma duceam la ei cu pancarde de nemultumire! Deci erau filme mai bune in anii '80-'90 pana in 2000 si ceva acolo, la inceput de 2000, de acolo zici ca s-au prostit toti,acum mai nou,stiti ce fac? Am inceput sa reiau filmele care le-am vazut,sau o sa ma dau pe seriale,de exemplu "Columbo",frate.un film "jos palaria",mereu cand revad vreun serial,ma uit cu aceeasi captare! Aaaaa si sa nu uit, si gata ca va plictisesc, daca mai scriu mult, nu citeste lumea ce am scris, mie imi plac foarte foarte mult filme thriller, horror si in materie de aceste 2 genuri, pe care le iubesc, nu a mai iesit nimic de 2-3 ani incoace,pe bune vorbesc, se mai faceau inainte comedii negre, sau ceva de genu', acum nu, nene, nimic..deci sunt foarte dezamagit de productia filmelor din ultimii ani! voi ce parere aveti? Si mai am de scris,dar nu are rost ca si asa nu vede cine trebuie ce am scris eu! Scrieti-va,fratilor, nemultumirea, lasati-o naibii de smecherie, pai astea sunt filme? De exemplu la "Total Recall", pe la jumatea filmului.m-a luat somnu', si-l vizionam pe la ora 16:00, sau 16:30.Mai bun a fost primul "Total recall" din anii '90, ala cu Arnold Schwarzzeneger de o mie de ori decat remake-ul chiciul asta ordinar,si daca stai bine sa te gandesti,chiciul asta a costat cateva milioane bune de parai,nu mai bine decat sa faci un remake,cu banii astia,faceai un film nou,sa zicem cu aceeasi distributie actoriceasca, dar sa fie ceva nou, fratilor, poveste ok, efecte speciale smechere, ca am vazut ca au americanii smecherie de studiouri pentru asa ceva..de ci se putea mai bine, nu de 10 ori, ci de 100 de ori! In fine, sanatate si bafto dello dellooo!

| c0ton a răspuns (pentru Stefan_Bagdan_1985):

Tu ai dat un raspuns tare lung!

Răspuns utilizator avertizat
| MescaMascalina a răspuns:

The Three Stooges! Clar