| OldMan_3084 a întrebat:

Care e cel mai tare anime care la-ti vazut?

Răspuns Câştigător
| ksuper31 a răspuns:

NARUTO si NARUTO SHIPPUDEN(preferat) aceste 2 animeuri sunt cele mai reusite care le-am vazut in viata mea apoi...Bleach,One Piece,Nana, Dragon Ball Z si mai sunt cateva de care creierashul meu nu vrea in momentul de fata sa isi aduca amintelaughing (Iti recomand cu incredere sa urmaresti Naruto Shippuden, it's the best)winking

14 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Naruto!

| Madalovenar a răspuns:

Normal ca Naruto Shippuden!

| AllyLove a răspuns:

Cu siguranta naruto si naruto shippuden, pur si simplu nu ma mai satur de ele le ador.

| irbis a răspuns:

Cateva din cele mai bune pe care le-am vazut sunt Fairy Tail, Ergo Proxy, Code Geass. E cam greu sa aleg unul pentru ca http://myanimelist.net/animelist/irbis

| WyvernSky a răspuns:

Naruto (NARUTO - ナルト -? romanizat NARUTO în Japonia) este o serie manga japoneză scrisă și ilustrată de Masashi Kishimoto, având și o adaptare anime. Personajul principal, Naruto Uzumaki, este un ninja adolescent, imprevizibil și hiperactiv, care este într-o constantă căutare de cunoaștere, visând să devină Hokage, un ninja recunoscut ca cel mai puternic dintre toți și liderul satului.[1][2]

Seria manga a fost prima dată publicată de Shueisha în cel de-al 43 număr al revistei Japan's Shonen Jump. Volumul 36, al seriei manga, a fost vândut în 71 de milioane de copii în Japonia. Viz Media a publicat o versiune tradusă în revista American Shonen Jump. Naruto a devenit cel mai bine vândut manga a celor de la Viz. Până acum, primele 14 volume sunt valabile. În ordine pentru a fi în același pas cu anime-ul, Viz a lansat volumele 16-27 în perioada septembrie-decembrie 2007.

Prima serie animată din cele două serii anunțate, produs de Studio Pierrot și Aniplex, a avut premiera în Japonia pe TV Tokyo Network și pe postul satelit Animax pe data de 3 octombrie 2002, și se află și la această oră în cadrul programului TV. Naruto a debutat în Statele Unite în cadrul programului Toonami al Cartoon Network, la data de 10 septembrie 2005, iar în Canada pe YTV's Bionix pe data de 16 septembrie 2005. Naruto a început să fie vizionat în Regatul Unit pe programul Jetix pe data de 22 iulie 2006. A început de asemenea să fie difuzat pe Toasted TV pe data de 12 ianuarie 2007, în Australia, deși putea fi vizionat pe Cartoon Network în 2006. Prima serie a durat 9 sezoane, pe când Naruto: Shippūden și-a început primul sezon pe data de 15 februarie 2007.

| Shuka a răspuns:

Desigur ca Fairy Tail (super amuzant si in acelasi timp si aventura) til recomand daca nu cumva il stii deja. Ar mai fi si: Beelzebup, Bleach si OnePiece...mai sunt multe dar nu mai stau sa le insir dar acestea sunt preferatele mele!

| OldMan_3084 explică:

Eu naruto si bleach. mi-e greu sa ma decid

| Megas a răspuns:

Kiddy grade big grin si Hakaima Sadamitsu :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As spune cu incredere Naruto! laughing
Dar tu?

| Tacii a răspuns:

Porcusorul piggiehappy

| Tacii a răspuns:

Porcusorul piggie

| uau123143432552534 a răspuns:

Boku no pico

| DeNNySSS a răspuns:

Naruto si Naruto Shippuden.