| Artemesia a întrebat:

Care este anime-ul vostru preferat si de ce?

Răspuns Câştigător
| MaeRiAh a răspuns:

Naruto, lovely complex, ouran high school host club si inuyasha

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Artemesia explică:

Dar cum e "Clannad after story " asta?

| Artemesia explică:

Dar despre ce-i vorba in " Clannad after story "? poate cineva sa-mi spuna?

| Freaky a răspuns:

Wow, o intrebare grea.Cred ca Naruto, pentru ca e emotionant(o super poveste de dragoste intre Naruto, Hinata, Sasuke si Sakura), plin de actiune si personaje haioase.Preferatul meu este Rock Lee.
In schimb imi place si Inuyasha, YuYu Hakusho, Oban, Paradise Kiss, Hell Girl... :X

| ioanaily a răspuns:

Sasuke si Sakura love struck imi plac ce-i doi foarte mult. fac o pereche buna big grin

| SussieLex a răspuns:

Anime'ul meu pereferat e "shaman king"

imi place fiindca arata oameni care vad ceea ce noi nu putem si n'o sa putem niciodata vedea. ei vad fantome...si nu doar le vad. impreuna ei fac un fel de echipa si lupta impotriva altor shamani...castigatorul ca deveni "regele shaman"(regele shaman poate face ce anume doreste deoarece primeste o anumita putere cand castiga"

in acest anime'u este vorba despre un baietel de 13 ani pe nume yoh.care impreuna cu fantoma sa pazitoare incearca sa castige titlul de rege shaman...happy
o sa aflii si mai multe daca te uiti. sunt sigura ca o sa-ti placa
poate l'ai si vazut.

nu stiu daca tie iti place... dar mie mi-a placut foarte mult.
pa-pa

| RoxYuuKikyo a răspuns:

Pai...nu pot alege dintre soul eater vampire knight si death note. Dar pot spune (cu greu )ca aleg vampire knight.Imi place la nebunie de Kuran Kaname si de Yuuki. Zero e si el ffoarte dragut dar al meu e Kuran.In acest desen m-a impresionat faptul ca Kaname si cu Yuuki sunt frate si sora si cand erau mici sau si logodit, asta a fost extraordinar.

| MaeRiAh a răspuns:

Si da regele shaman e un anime super fain cand eram mai mica ma uitam la fiecare episod si la generic cantam de fiecare dat adoram acel anime

| kassy25 a răspuns:

Clannad after story fara niciun dubiu. Cunoscut si ca cel de-al doilea sezon al faimosului anime Clannad. De ce? Nu ai cum sa nu iubesti un anime fictiv pus intr-o ipostaza atat de reala: prima iubire, consecinte, prieteni, scoala... Te regasesti in fiecare personaj. Coloana sonora si grafica de exceptie. Also, o drama excelenta care poate fi gustata pana si de un adult.

| BipBip a răspuns:

Pai nu stiu cred ca naruto.Normal as fi ales death note dar finalul fara supararea nu mi-a placut deloc.Mai ales ca Light moare.Personajele mele favorite au murit adica Light si L.

| Bloody7777 a răspuns:

Animeul meu preferat este pokemon