| Dariusuu a întrebat:

Care este cel mai inteligent film văzut vreodată de voi?

Răspuns Câştigător
| tacitacitaci a răspuns:

Matrix, Inception si cateva seriale:
The Mentalist (iti recomand sa te uiti la cateva episoade, sa vezi cum merge treaba, devine repetitiv, dar per total, un serial foarte bun), Sherlock (o complexitate frumoasa, rasturnari de situatie si actori buni. Aici iti recomand sa il vezi pe tot. Un serial are 3 episoade, fiecare episod are 1 ora si jumatate. Cand ai chef de un "film" fain, poti sa te uiti la asta). Mentalist si Sherlock sunt asemanatoare, ceea ce difera este abordarea.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Inchisoarea ingerilor (The Shawshank Redemption) sau Lista lui Shindler.

| DimLight a răspuns:

Good Will Hunting, Fight Club, Interstellar, One flew over the chuckoos nest, Mulholand Drive. din cele mai bune vazute sincer nu stiu daca pot da vreunui film "premiul" de cel mai inteligent. cel mai inteligent la ce? asa as putea spune ca e matrix sau inception, poate donnie darko.

| oglindasultanului a răspuns:

Filmele indiene de actiune mi se pareau inteligente, dar la cele in hindi ma uitam eu, rareori alte limbi sau tari din asia.

| oglindasultanului a răspuns (pentru oglindasultanului):

Scuza-ma ca hartuiesc intrebari vechi. Astea: Aankhen (2002), Mission Istaanbul, Kidnap (2008), Dus (2005), Players (2012), Luck (2009). Si nu, nu m-am uitat la nimic "nou" demult, cu varsta trece cheful de filme si tot. Lista asta e "completa" si n-o sa mai "hartuiesc".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Butterfly Effect 2
sau 21 grams

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege pe care vrei dintre Good Will Hunting, A beautiful mind sau Imitation Game

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A beautiful mind

| AleXzpm a răspuns:

Eternal Sunshine of Spotless mind
Sau
A beautiful mind.
Sau
American Beauty

| CioroiStefan777 a răspuns:

The guest 2014