| KillMePlease a întrebat:

Care este filmul vostru preferat?
De ce?

68 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

The Shawshank Redemption.

| T0T a răspuns:

Filmul meu preferat îi probabil ăsta

https://www.youtube.com/watch?v=83PpryYHHeY

| KillMePlease explică (pentru T0T):

Al meu probabil ii: Divergent/Insurgent/,, Detergent'' laughing

| T0T a răspuns (pentru KillMePlease):

laughing Mă voi uita și la ăsta.

| KillMePlease explică (pentru T0T):

Te rog din tot sufletul sa te uiti la Divergent, e superb.
Si la: Instrumente Mortale: Orasul Oaselor.

| T0T a răspuns (pentru KillMePlease):

Mă voi uita promit. Că tot acum am timp de numai pot! Cu teste, teze, competente, atestat, bac, admitere...

| KillMePlease explică (pentru T0T):

Mbinie, atunci nu te uita, cum vrei tu.winking happy

| T0T a răspuns (pentru KillMePlease):

Am spus că mă voi uita, dar să văd când am timp. Dacă nu o să am să îmi aduci aminte în vară.

| KillMePlease explică (pentru T0T):

Da...Daca voi mai fii in viata si daca voi mai avea cont pe TPU

| T0T a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu îmi fac griji pentru asta.

| KillMePlease explică (pentru T0T):

Eu da

| T0T a răspuns (pentru KillMePlease):

Îți faci degeaba, crede-mă.

| KillMePlease explică (pentru T0T):

De ce crezi ca-mi fac degeaba? straight face

| T0T a răspuns (pentru KillMePlease):

Vei vedea...

| KillMePlease explică (pentru T0T):

Sau nu

| T0T a răspuns (pentru KillMePlease):

Ba da.

| KillMePlease explică (pentru T0T):

Ba nu!

| T0T a răspuns (pentru KillMePlease):

Ba da! Este momentul să îmi dai dreptate acum!

| KillMePlease explică (pentru T0T):

Nu acum e momentul....ciii....Acum! (acum fiind peste 2 secunde)

| faramatania a răspuns:

Am foarte multe filme preferate, dar mai nou ar fi:Squatters (2014):pentru că te face să înțelegi că ceea ce la început pare greșit,incert, poate deveni stabil, echilibrat, când povestea alunecă pe un teren minat al romantismului și dragostei și la final să rezide prin cunoșterea de sine, esențială, iar apoi Gabriella Wilde este adorabilă în acest film.

| AirănMeidăn a răspuns:

american psycho

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

"The fault in our stars". Mi-a plăcut mult si chiar m-a făcut sa plâng. A transmis niste sentimente.

| T0T a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Atunci mă voi uita neapărat! Sper că nu e ceva prea siropos...

| KillMePlease explică (pentru T0T):

Speranta moare ultima

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru T0T):

Este foarte siropos. Si trist...

| T0T a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Nașpa...Adică zic și eu așa, nici prea siropos nu merge. Mă voi uita mai mult pentru că este filmul tău preferat...big grin Poate cine știe.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru T0T):

Bine, dar nu trebuie da te uiți doar pentru ca îmi place mie daca tie crezi ca nu o sa îți placa. Mai pe scurt, e despre o fata care avea cancer si a cunoscut un băiat care avusese si el cancer si avea un picior amputat, iar ei s-au îndrăgostit. Pana la urma el a murit.

| T0T a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Nuuuuu! Ai stricat farmecul! De ce ai spus? crying

| KillMePlease explică (pentru T0T):

Bine, amorezatilor, va inteleg.
Da' nu-mi faceti si mie intrebarea populara ca cea a fetitei laughing

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru T0T):

Am crezut ca vrei sa știi...
Te-am scutit de 2 ore in care te-ai fi plictisitwinking

| T0T a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Nuuu! Tot mă uit...Nu mai face asta data viitoare. Chiar nu îmi place să mi se spună la un film sau ceva ce se va întâmpla. Spoilers Alert!

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru T0T):

Mi-au plăcut si "Divergent" si "Insurgent". Vreau sa vad " Boyhood" si cred ca o sa îmi placa.
Mi-am făcut o lista cu filme pe care vreau sa le vad si una cu cărți pe care vreau sa le citesc.

| T0T a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Mă gândesc cum ar fi să ne uităm la un film împreună...Nu știu ce ar fi mai bun, unul siropos sau unul horror, căci la ăla horror mi-ai sări în brațe laughing

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru T0T):

Ai citit "Urzeala tronurilor" sau măcar te uiți la serial? Pentru ca eu stiu cine o sa moara...

| T0T a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Mă uit. Dar nu zice! Mă superi! Și ăla nu e serial pentru copii...E 18+.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Cartea nu am citit-o.

| T0T a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Am primit și o cană și semne de carte cu Game of Thrones, originale HBO de la TPU...big grin Serialul îmi place, cred că e al doilea după Mentalist.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru T0T):

Ei bine, in carte scrie cine o sa moara. Iar eu stiuuu. O sa pun o întrebare la care o sa scriu, deci daca nu vrei sa știi, nu citi întrebarea.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru T0T):

Eu nu sunt un copil raised eyebrows

| T0T a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Prea târziu. Ba ești copil...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama. Ca-i atât de horror si trist de te pui pe plans.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Instrumente Mortale: Orasul Oaselor

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Te-ai uitat aseară la Divergentii?

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Da, chiar daca l-am mai vazut de nu stiu cate ori.
Ti-a placut? Mie-mi place foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The pianist cred thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa incepem aceasta relatie cu dreptul, tin sa mentionez ca Divergent, ca si Twilight sau Hunger Games, e o voma cinematografica special realizata pentru coafeze si adolescente cu creier subdezvoltat. Regie proasta, actori submediocrii, clisee penibile, subiect uzat, mult hype. Nu l-as recomanda decat celor care traiesc cu impresia ca Maruta sau Simona Gherghe sunt mai mult decat niste infectii ignorante. Un film ce transmite trairi simple pentru indivizi si mai simplii.

Acum, ca ti-am castigat simpatia, iti voi recomanda cateva filme care, spre deosebire de Divergent, nu te vor face un om mai prost.

1. The Green Mile
2. The Sunset Limited
3. The Pianist

Un film bun este un film care te solicita atat psihic cat si intelectual. Un film bun te provoaca, te forteaza sa-ti pui anumite probleme, te intristeaza, iti lasa impresia ca, dupa ce l-ai urmarit, ai invatat ceva. Un film bun nu va avea niciodata legatura cu majoritatea dejectiilor recomandate de catre tine sau antevorbitorii mei.

M-as mira sa nu primesc funda...

PS: Poate, pe viitor, tu si Grey va gudurati pe privat, astfel evitand sa spamati cu rahat propriile intrebari.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Oh, da?
Atunci poti incepe sa te miri.
Nu vad de ce ai merita funda...

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Era o ironie la faptul ca am fost foarte acid in respectivul comentariu, prin urmare, lucrul cel mai improbabil ar fi fost sa primesc o funda...

| Happyjump a răspuns:

Fast and furious 7, le are pe toate, a avut si replici haioase, si momente emotionante, efectele sunt geniale.

| thewomaninwhite a răspuns:

"A walk to remember" pentru ca este romantic, iar personajele sunt exceptionale.

| Krixxus a răspuns:

Greu sa aleg doar unul... dar daca ar fi aleg The Guest, apoi horror logic big grin

| GhostRider02 a răspuns:

Fast and furios 7 de ce? Nu de poate explica in cuvinte e puri si simplu super.

| NegruAlb a răspuns:

Inchisoarea ingerilor pentru ca e un film complet din punctul meu de vedere... poveste excelenta, emotii si actori geniali. O singura greseala are tot filmul, pe care o trec cu vederea big grin

| MySelf94 a răspuns:

Cam greu de ales, mai bine preferate decat preferat. Pai :
-8 Mile, Ong Bak 2 si 3 (pentru ca sunt motivationale);
-Divergent, The Host, Upside Down (pentru ca te fac sa vezi unele lucruri in alt mod);
-Twilight(toate), Eragon, Harry Potter(toate) (pentru ca imi place mult genul Fantasy);
-Jumper (pentru ca m-a fascinat ideea).

| PaNeRaUl2002 a răspuns:

Filmul meu preferat este Puzzle mortal ( 1, 2, 3, 4, 5,6,7) este un film de hroaza

| zambareata03 a răspuns:

Divergent
prin ca este palpitant, de aventura.

| KillMePlease explică (pentru zambareata03):

Si al meu.
L-am vazut de vreo...10 ori si tot imi place si parca de fiecare data observ ceva nou sau vad lucurile mai diferit decat prima data.

| Awwr_Alexa_1995 a răspuns:

"Hachikō". Imi place deoarece a fost adevarata intamplarea. Sau cel putin asa am auzit. Si mai e "I am a legend" cu personajul principal Will Smith big grin

| PaullaLOVE a răspuns:

Drag me to hill.ador filmele de groaza

| Sha_Nastiu_2000 a răspuns:

Filmul meu preferat este Древние deoarece reflecta multe aventuri si primejdii si este si ceva de groaza uneori, mai ales ca e cu vampiri

| tudorfdfjdas a răspuns:

Al meu e san Andreas

| Sabina054 a răspuns:

Cum imi pot pune poza de profil pe TPU?

Filmul meu preferat evo noapte la muzeu ot ca e comic

| KillMePlease explică (pentru Sabina054):

Http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/
Apasa pe link-ul ala si asa iti poti pune poza de profil.