| IaniTJ a întrebat:

Caut un film drama destul de bunicel, mai vechi, care spune povestea a unei familii dintr-un orasel foarte mic. Erau cativa frati: un baiat mai mare care avea grija de ei, o sora parca si un alt frate mai mic blond cu dizabilitati (era retardat mintal). Traiau intr-o casa de la tara cu etaj, iar mama lor era foarte foarte grasa si nu se putea deplasa. Nu iesea in lume deoarece ii era rusine. Stiu ca la un momentdat cel mic face o boacana iar fratele mare il bate crunt. La sfarsit mama lor moare iar pentru ca nu puteau sa o mute din pat incendiaza casa. Cum se numeste filmul? Stiu ca fratele mic, cel retardat a facut un rol de exceptie pentru care a fost foarte apreciat, este un actor destul de cunoscut. Multumesc!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Necazurile lui Gilbert Grape (What's Eating Gilbert Grape?), 1993
Cu Leonardo DiCaprio, Johnny Depp
(uită-te și la imaginile filmului din link)...
http://www.cinemagia.ro/filme/whats-eating-gilbert-grape-arnie-1006/