| Mayar a întrebat:

Ce Film ati vrea sa comentati/sa va spuneti parerea?
Va astept raspunsurile.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shutter Island
Esta anul 1954 și șeriful Teddy Daniels este mandatat pentru a investiga dispariția unui pacient din spitalul de pe insula Shutter de lângă Boston. El a făcut presiuni să primească această misiune pe insulă din motive personale, dar apoi se întreabă dacă el nu cumva a fost adus acolo ca parte a unui complot al medicilor din spital al căror tratament radical variază de la lipsa de etică la metode ilegale de-a dreptul sinistre. Competența de investigare a lui Teddy în curând îi va oferi o pistă promițătoare, dar spitalul refuză accesul la înregistrările sale. După ce un uragan întrerupe toate comunicațiile cu continentul, mai mulți criminali periculoși „evadează" în confuzia creată și încurcat de mulțimea de indicii improbabile, Teddy începe să se îndoiască de tot - de memoria lui, de partenerul său, chiar și de propria sa sănătate mentală.

3 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Mar adentro. Un film despre dreptul la moarte, care nu exista, oamenii fiind obligati sa traiasca, vorba aia "sinuciderea e ilegala pentru ca e un delict sa distrugi proprietatea guvernului", si despre iubire, ar trebui sa spun iubire adevarata, dar e pleonasm, daca nu e adevarata, nu e iubire. Ar fi si The pianist, mi-a ramas o scena in minte, cand am vazut-o mi s-a oprit respiratia. Intr-o dimineata personajul principal e trezit de sunetul unui violoncel (parca era), dupa o perioada se suferinta si dupa ce a pierdut totul, era fosta lui iubita, sau fata pe care o iubea, si care acum era casatorita; daca n-ar fi existat religiile, probabil acel sunet l-ar fi trezit in fiecare dimineata, iar acea persoana i-ar fi fost sotie, ar fi avut o viata linistita si fericita.

| TOOL a răspuns:

Evil Dead( Horror): mi s-a parut un horror bun cu scene facute ca la carte, cu actori care-si traiesc rolul, si faza cu aia gaurita de salcam o fost cireasa de pe tort, in concluzie filmul trebuie urmarit de toti iubitorii genului horror.
HummingBird(Actiune): mie unu acest film mi s-a parut foarte fain, cu 1 actor genial (Jason Statham) si cu niste personaje secundare care-si joaca bine rolul, si cand protagonistul a trecut de la boschetar la un mafiot get pe get, a fost incredibil.
A haunted house(Comedie) : chiar daca acest film este descurajat de multi din cauza ca parodiaza filme ca : Paranormal Activity sau The last exorcist part 2, mie unu mi s-a parut un film haios care merita vizionat.
Forest Gump (Drama): Acest film mi-a intrat in suflet doar prin jocul actoricesc a lui Tom Hanks, care mie mi se pare unul din cei mai buni actori.Filmul prezinta foarte multe scene memorabile cum ar fi despartirea protagonistului de cel mai bun prieten din armata.
Now you see me(Thriller): Mie acest film mi se pare cel mai bun thriller existent, are foarte multe scene fabuloare, are actori pe masura ( Morgan Freeman) si are un scenariu bine pus la punct.

| DdeElLiIaAaAa a răspuns:

Cel mai cunoscut film TITANIC : In acest film ( bazat pe fapta reala ) este vorba de o poveste de dragoste dintre Jack si rose, el era un baiat sarac care a avut norocul sa castige biletul pentru R.M.S Titanic la un joc de carti, ea insa era o fata bogata, insa mama ei ii alese un barbat mai mare decat ea, si era mult mai bogat acesta daruindui fetei un colier numit " imina oceanulu " dupa un timp totul s-a schimbat jack si rose s-au intalnit, Cand jack a cunoscut-o ea ii ameninta ca se arunca in apa, rose a avut incredere in el si a renuntat la idea ei, nu au avut mult timp la dispozitie sa ste impreuna dar au realizat ca se iubesc, jack se pricepea la desen si rose a vrut sa fie desenat goata de catre el, nu a durat mult si vaporul sa chiognit de un iceberg, vina scufundari vaporului a fost a capitanului acesta a primit inainte avertizmente ca in fata sa este nu iceberg dar acesta a continuat drumul, impactul a fost inevitabil nimeni cu mai putea sa faca nimic, jack si rose au vazut cand vaporul sa chiognit si au decis sa ii intrebe pe capitan ce se va intampla, acesta le.a spus adevarul, ca vaporul se va scufunda in cateva ore, mama lui rose o cautase toata seara si nu o gasise, barbatul pe care mama ei il alesese a decis ca bage colierul " inima oceanului " in buzunarul lui jack, asa ca a fost invinovatit de furt asa ca a fost incatusat si dus la clasa a 3-a, in acest timp vaporul incepe sa se scufunde dar rose nu a vrut sa ii lase iubirea in urma asa ca a decis sa se intoarca dupa el, reuseste sa il salveze dar cu mici sanse sa mai ajunga pe puntea vasului, barbatul ales de mama sa pentru ea a luat tot ce era valoros din seif si le.a bagat in palton, jack si rose au ajuns sus, el i-a spus lui rose sa se suie in barca alaturi de mama ei asa a facut dar imediat a coborat si el a trebui sa se duca dupa ea, barbatul ales de mama ei a luat pistolul si a vrut sa ii omoare dar nu a reusit, nu mai ereu barci de salvare asa ca ei trebuiau sa ramana cat mai mult pe vapor, dupa un timp vasul sa scufundat...apa era rece ca gheata jack a gasit pentru Rose o usa sa pluteasca pentru a nu ingheta in apele oceanului, a suit-o pe ea dar cand a fost sa se suie si el acea usa nu ii tinea pe amundoi asa ca el a trebuit sa ramana in apa, dupa timp din multe barci de salvare decat una sa mai intors asa a spravietuit Rose insa jack a murit in apa oceanului, cand barca a ajuns in port s-a ascuns de familia ei si si.am dat numele ROSE DAWSON. paltinul ramasese la ea cu tot cu colier si cu bani dar ea nu a uitat niciodata iubirea pentru jack dawson, ACEASTA A FOST POVESTEA " TITANIC " A FOST IUBIRE, DRAMA, Rose si Jack DUPA PAREREA MEA EI CHIAR DACA NU MAI SUNT SE IUBESC CU POVESTE LASA IN URMA, DE MULTA LUME UITATA, DAR GANDESTETE SI TU UN PIC LA ACEAL VAPOR CARE A AVUT LA BORD MULTI COPIII CARE NU AM MAI SCAPAT, SI GANDESTETE CA IN ACEST MOMENT VAPORUL R.M.S TITANIC ESTE LA O MARE ADANCIME SUB APA EU MA GANDESC SI SINCER AM UN SEMTIMENT TARE CIUDAT sad sad sad sad