| DoriKat a întrebat:

Ce filme de dragoste/drama v-au impresionat?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Malèna (2000), In The Mood For Love (2000), Out of Africa (1985), The Dreamers (2003), The Reader (2008), Bitter Moon (1992), Amour (2012), Vă place Brahms? - Goodbye Again (1961)...

12 răspunsuri:
| Betty a răspuns:

O doamne, atat de multe! laughing
The notebook e fearte frumos cu un final absolut impresionant, acea imagine mi-a ramas bine intiparita in minte love struck
P.S I love you : cred ca aici se imbina cel mai bine dragostea cu drama, e un film care nu are cum sa nu te impresioneze love struck
Water For Elephants: un film interesant, cu un final la fel de placut ca la notebook
Sweet November si A walk to remember cu un final asemanator, tragic
If only e un film care mi-a placut iarasi foarte tare love struck oare dragostea chiar poate schimba asa destinul?
Remember me: nu e o capodopera insa are tot ce ii trebuie si de data asta un final la care nu m-am astptat 1000 de ani, socant as zice laughing
The Vow : dragoste nu foarte multa drama e un film mai lejer decat restul, frumos love struck
One day e un film diferit, deloc siropos dar atat de romantic love struck o poveste de dragoste tregica, la fel ca viata reala happy

Daca e vreo unul din aceste filme pe care nu le-ai vazut inca, ti-l recomand cu cea mai mare caldura! kiss

| wolder a răspuns:

O lista cu drame bune:

http://deearockon.blogspot.ro/2013/09/movies.html

daca te uiti la vreun film de acolo sa-mi lasi parerea despre el te rog.
vizionare placuta!

| DoriKat explică (pentru wolder):

Am vazut:
Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994) Avand in vedere faputl ca ador filmele cu vampiri, mi s-a parut interesant ca idee, desigur. efectele lasa de dorit.
The Notebook- poveste lacrimogena pe care toata lumea o stie, dar desigur foarte inspirata.
Remember Me- initial l-am vizionat pentru ca juca Robert Pattinson, dar finalul cu 11 septembrie m-a facut sa vars cateva lacrimi happy
Now is good- aproape jumatate din film am plans, l-am recomandat multor persoane si au avut aceeasi parere ca si mine, fimul este printre preferatele mele.
Upside Down- filmul este foarte plictisitor la inceput, iar sfarsitul mi se pare lipsit de detalii.

Alte răspunsuri
| Dariusuu a răspuns:

Remember me, The Canyon, şi P.S I love you.

Recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Curious Case of Benjamin Button
Meet Joe Black
Never Let Me Go
The Fountain.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Titanic si The Notebook.

| DoriKat explică:

Le-am vazut aproape pe toate. castigatorul mi-a dat idei noi de filme. multumesc tuturor:*

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Salut, eu in principiu prefer SF sI indiene, dar nu genul ala de filme indiene de dat la soricei sau telenovele ci filme mai normale : urmaresti trailerul si poate iti place unul, unele au si actiune : Ek Tha Tiger
, ChennaiExp2013
,Veer,
Bodyguard,
Jab Tak Hai Jaan(la asta poate plangi un pic) happy
Notebook(carnetelul) asta e american si la asta plangi happy

| Johanna7 a răspuns:

Incearca Seven Pounds! Eu am ramas impresionata! Ar mai fi si The curious case of Benjamin Button, Letters to God, To save a life, P.S. I love you.

| Oboro a răspuns:

Daca vrei drama impresionanta uita-te la Forrest Gump.

| DoriKat explică (pentru Oboro):

Am auzit de la colegi ca filmul asta chiar e fain. o sa-l vadhappy