| NimeniNr2 a întrebat:

Ce filme Sci-Fi în română îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
| Idkidk a răspuns:

Absolutely Anything
Un grup de extratereștrii excentrici își ațintesc privirea înspre planeta Pământ. Ei vor să afle dacă pământenii sunt decenți, în ceea ce privește standardele lor. Dacă răspunsul va fi afirmativ, pământenii vor fi primiți în cercul lor, ca și prieteni. Dacă nu, vor distruge Pământul. Așadar, pentru a afla dacă oamenii sunt sau nu decenți, extratereștrii îl înzestrează pe un om ales la întâmplare, Neil Clarke, un profesor, cu puteri extraordinare, cu ajutorul căruia poate să facă ORICE!
Avatar este un film epic science fiction lansat în anul 2009, regizat, scris și produs de către James Cameron, în care îi întâlnim pe actorii Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang, Michelle Rodriguez și Sigourney Weaver. Acțiunea filmului se petrece la mijlocul secolului al 22-lea, când oamenii colonizează Pandora, o lună habitabila în sistemul stelar Alpha Centauri, pentru a extrage un mineral foarte scump, numit unobtanium. Un marinar paraplegic, Jake Sully, călătorește pe Pandora într-o misiune specială. El devine prins între ordinele primite de la superiorul său și protejarea aceste lumi noi, unde se simte ca acasă...
The Martian
În timpul unei misiuni pe planeta Marte, astronautul Mark Watney este lovit de către o antenă și este presupus mort de către căpitanul echipajului, care nu reușește să îl mai găsească. Căpitanul Melissa Lewis decide ca restul echipajului să urce în navă și să încheie misiunea înainte să fie prea târziu, datorită furtunii de proporții mari în care se află. Cu toate acestea Mark a supraviețuit și a rămas singur pe Marte, cu provizii foarte puține și fără nici o modalitate de comunicare cu Pământul. El este un botanist și își folosește cunoștințele pentru a cultiva cartofi, într-o seră făcută de el inițial. Între timp, cei de la NASA află că Mark este în viață și își propun să îl aducă acasă cu orice cost. Vor reuși să facă acest lucru?
Pixels
Când o rasă extraterestră interpretează greşit imagini din jocuri video clasice şi atacă Pământul, preşedintele Will Cooper (Kevin James) apelează la prietenul său din copilărie Sam Brenner (Adam Sandler), pe atunci campion la jocuri video, pentru a elabora contraofensiva umană. Cu ajutorul altor împătimiţi ai jocurilor (Peter Dinklage, Josh Gad), Sam va înfrunta extratereştrii, iar de priceperea sa depinde însuşi viitorul umanităţii.

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Star Trek (2009)
Star Trek: Generations (1994)
Star Trek: Nemesis (2002)
The Matrix Reloaded (2003)
The Matrix Revolutions (2003)

| faramatania a răspuns:

Mad Max: Fury Road (2015),Terminator: Genisys (2015),Vice (2015),Project Almanac (2015),The Anomaly (2014),The Signal (2014),Edge Of Tomorrow (2014),Predestination (2014)

| Sn4k3 a răspuns:

Halo:Nightfall
After Earth
Atack The Block
Push
Circle
http://www.zfilme-online.org/category/filme-online/sf/page/2. Uite mai multe aici. Vizionare placuta!

| R0R0 a răspuns:

The Martian
Alien

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In romana? Eu vad ca te-au umplut astia de americanisme.

| OneReason a răspuns:

400days,Garm Wars: The Last Druid, Maze Runner: The Scorch Trials, The Signal, I Origins, Predestination, The Deaz Zone Coherence, Patrick, The Machine, Antisocial