| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme v-au schimbat viata? Ce filme v-au lasat pe ginduri? Ce filme v-au facut sa plingeti? De ce nu ati facut-o inainte de a privi aceste filme?

Nu e obligatoriu sa raspunzi ci doar sa meditezi asupra acestor lucruri!

Răspuns Câştigător
| Laura1102 a răspuns:

Un film ce m-a facut sa plang si sa ma puna pe gandit a fost "sapte vieti" cauta-l in engleza
sincer est un film super
la inceput nu intelegi nimic dar dupa devine foarte interesant.

10 răspunsuri:
| xJelenaTrueLove a răspuns:

1.twilight cu toate ca e sf m-a impresionat povestea dragostei dintre bella si edward aratand ca in iubire nu conteaza cum arati sau ce esti si ca, cu toate greutatile pe care le-au infruntat DRAGOSTEA lor a tainuit

2-3.Titanic a fost cel mai emotionant film pe care l-am vazut vreodata a fost plin de emotie si iubire mai ales povestea de dragoste si iubirea de la sfarsit cand a murit jack si ea a zis:o sa te iubesc mereu si i-a dat drumul in apa

| irbis a răspuns:

Un film care mi-a schimbat viata s-ar putea sa fie Kara no Kyoukai deoarece cam pe atunci am inceput sa urmaresc anime.

| IasmyAndra a răspuns:

Pe mine m-a facut sa plang filmul titanic! am plans atunci cat nu am plans...e ujn film super si melodia sad! vizionatil

| Doiniţa_3278 a răspuns:

Hatiko un film bazat pe realitate. Am plins cu lacrimi de crocodil big grin
M-a pus pe ginduri, am inceput sa percep altfel lumea, sa traiesc oriece clipa din plina, sa sper ca totul ce se face se face spre bine. Mult as putea vb despre aces film. Il recomand tuturorwinking nu ve-ti regreta.

| withoutmoney a răspuns:

"spread" mai de mult la inceputul adolescentei mele
"peacefull warrior" acum recent
"dorian gray" in majoritatea filmelor bune este cate ceva care iti schimba viata
mai sunt multe filme bune dar nu imi amintesc si astea au o esenta mai tare. Daca iti palc astea imi zici si iti fac o lista cu mai multetongue

| Zara_5520 a răspuns:

Pai la Titanic am consumat vreo doua pachete de servetele.A walk to remember m-a invatat sa pretuiesc fiecare clipa din viata pentru ca azi esti maine nu esti. Weekend cu mama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bicentennial Man(1999), pentru felul in care ridica importanta omului ca fiinta morala, pentru felul in care poate iubi sau uri, iar un robot e disperat de a simti asa ceva! Asa ca treptat devine om! Filmul in sine e foarte dramatic!
Filmele Harry Potter, da da... oricat de populare par si doar o moda pentru unii, pur si simplu sunt geniale, ba chiar fenomenale din punctul asta de vedere, al relatarii unor povesti de viata sau evidentierea unor valori morale deosebite, ajutandu-se de impletirea unor termeni fantastici cu realitatea. Desi cei mai multi nu vad decat niste filme banale despre aventurile unor pusti vrajitori, substraturi exista pentru cine vrea sa le observe.
De ce n-am facut-o inainte? Simplu. Inainte nu priveam viata din aceeasi perspectiva.
Unele filme chiar schimba vieti. Mai sunt cateva filme care m-au marcat, dar m-as intinde prea mult si din pacate nu ma mai simt in stare sa scriu la ora asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Yasmyna, sunt de acord cu Titanic-ul ca a fost un film dramatic, dar nu melodia lui Celine Dion (My Heart Will Go On) m-a emotionat, ci vocea de fundal a lui Sissel ( http://www.youtube.com/watch?v=tis7uLQD4Yc&feature=related ) si celelalte compozitii ale lui James Horner.

| Vicky_6392 a răspuns:

Iti recomand un film "MY NAME IS KHAN" (este din 2007) pot sa iti spun ca am plans la acel film cat n-am plans in viata mea. Astept sa il vezi si pe urma te rog sa imi raspunzi daca ti-a placut. Vizionare placuta!