| aishaai a întrebat:

Cine a vazut ultimul episod din Pavitra Rishta (Suflete Pereche ) si stie ce s-a intamplat? Vreau doar sa stiu cu cine ramane Arjun, Ovi sau Purvi? Ce se intampla cu Manav si Archana?

Răspuns Câştigător
| Done_Diana_Corina_1997 a răspuns:

Arjun se indragosteste de purvi si invers, desi foarte greu recunosc amandoi acest lucru, dar in momentul in care purvi ii spune ca il iubeste apare si ovi in peisaj adica in india, bine ea afla mai tarziu ca ei doi au avut o relatie si inca au...in acest timp archana si manav se impaca, nu stiu cum dar se impaca locuiesc iarasi impreuna in vechea casa a lui manav, savita le spune fetelor adevarul ca archu e mama lor si o urasc amandoua, ea se lupta din greu sa le castige dragostea dar nimic, tot in paralel cu manav si archu, arjun se desparte de purvi cand deja stabilise casatoria, bine intre toate astea se intampla multe purvi este rapita iar arjun e impuscat cand incearca sa o salveze, trece si asta, pana la urma se impaca toata lumea iar arjun se casatoreste cu ovi pe cand purvi cu alt baiat aparut mai incolo, dar dragostea dintre ei ramane incontinuare, oricum ei doi o sa ramana impreuna.paralel cu astea apare si soham cu varsha, soham o rapeste pe archu si este impuscat de manav dar traieste, varsha intra in inchisoare cu sotul ei pentru ca la rapit pe soham de mic, dar o sa iasa repede.in fine sunt multe, in india mi se pare ca trece de o mie d episoade la noi poate aproape de 500... uita-te la fiecare episod ca de acum e frumos, sper sa intelegi ceva din ce am zis eu aici.

| aishaai explică (pentru Done_Diana_Corina_1997):

Mersi mult chiar vroiam sa aflu nu mi se pare corect sa se bage ovi intre ei si vroiam sa stiu daca raman impreuna.

18 răspunsuri:
| pirla a răspuns:

Eu am vazut tot ce se va intampla! Purvi si Arjun vor ramane impreuna pana la urma, Archana o sa-si revina, dar inainte de asta se va face un experiment pe ea si pentru cateva secunde toata lumea crede ca a murit pana si doctorul, insa dupa cateva minute isi revine.(adica nu mai e moarta). Stiu ca pare ciudat dar asa se va intampla.Toti vor afla ca Pari este fiica lui Arjun si Purvi la o petrecere la care va spune asta Ovi.

| Kristinx7 a răspuns:

Sa sti ca chiar si astazi se mai fac filmari si inca nu se stie cum va fi finalul, dar m-am uitat la toate episoadele care inca nu au fost rulate in Romania, bineinteles a fost in hindi si am inteles un pic mai greut despre ce este vorba, sa stii ca ovi o sa-l paraseasca pe arjun pentru ca isi da seama de iubirea dintre el si purvi, iar cei doi purvi si arjun au un copil impreuna, la fel si sotul lui purvi o paraseste ca sa poata fi fericita, cat despre numarul de episoade sa stii ca vor fi 600 si ceva, ceea ce la ei inseamna 1200 si ceva, pentru ca la noi sunt rulate cate doua episoade deodata, iti dau site-ul unde am urmarit episoadele, dar nu este subtitrat, pentru ca la noi subtitrarile se fac aprox. in ziua in care este redat serialul...:D apropo vezi ca aici episoadele sunt numerotate pe zile, bafta cu engleza :)) http://www.desi-tashan.com/category/tv-serials/zee-tv/pavitra-rishta/ [ a si episodul de astazi inca nu a fost publicat, doar cel de ieri, ma refer ca la ei episoadele sunt redate in fiecare zi, iar la noi sunt in urma cu vreo 3 luni, deci episodul lor de astazi nu corespunde cu al nostru, la noi redarea este de prin martie-aprilie, iar la ei din iulie[azi]...o zi buna :)

| Gabriela_Herteg_1994 a răspuns:

Cojocaru andreea daca vrei sa vezi inainte intra pe,, www.youtube.com''si scrie,, pavitra rishta'' si ziua in care a fost episodul sau numarul episodului

| Gabriela_Herteg_1994 a răspuns:

Imi spuneti si mie cu cine este insarcinata ovi va rog?

| Andreutza002 a răspuns:

Daca vrei un episod sa il vezi inainte uita-te aici http://www.youtube.com/watch?v=RUcP6qmWHA8 doar ca nu traduce.

| ioana1498 a răspuns:

Nu a fost inca difuzat ultimul episod dar pana la aproximativ episodul 900 se intampla multe...
Arjun si Purvi se indragostesc si fac tot posibilul sa o convinga pe Archana sa le dea voi sa se casatoreasca. Arjun renunta la avere se muta in apropierea casei lui Purvi si isi cauta un serviciu. Copilul lui Archana pe care il fura Varsha o rapeste pe Purvi din greseala de fapt vroia sa o rapeasca pe Ovi dar din cauza hainelor pe care le aveau la fel le incurca.Arjun este impuscat de 2 ori cand incearca sa o elibereze pe Purvi, dar scapa toti cu bine. Dupa ce Arjun isi revine Archana le da voie sa se casatoreasca. Pana la urma Manav si tatal lui Arjun se impaca cu ideea si pragatesc o nunta cu mare fast. Purvi inainte de nunta il cheama pe Arjun si il pune de dragul iubirii lui sa se casatoreasca cu Ovi. Ea face un pact cu Ovi, daca ea il da pe Arjun, ea va avea grija ca Archana sa se intoarca in familia ei si sa incerce sa fie din nou o familie. Arjun si Ovi se casatoresc in fata lui Purvi apoi se duc la petrecere unde toti raman uimiti cand ii vad. Arjun ii reproseaza atat lui Ovi pentru ce a facut. La petrecerea cu ocazia nuntii lui Arjun cu Ovi data cu cateva zile mai tarziu Teju sora lui Ovi afla adevarul despre bunica sa, si despre faptul ca actele de divort au fost semnate de catre Savita si nu de catre Archana. Cand Manav afla il intreaba pe Sachin care ii spune ca a facut asta la indemnul bunicii pentru a se intoarce mama lui adevarata. Atunci se afla si despre ce s-a intamplat in urma cu 18 ani cand ei au plecat in Canada. Cand Manav afla ca mama sa nu-i daduse Archanei biletul de avion spre Canada si ca in tot acest timp la mintit in timp ce el plangea dupa ea devine foarte furios si rupe relatiile cu ea. Totul revine la inormal sunt cu totii fericiti dar Ovi este foarte geloasa pe Arjun deoarece el inca o mai iubea pe Purvi. Intre timp se gaseste in pozele de la petrecerea lui Ovi si a lui Arjun poze cu o femeie ce seamana foarte bine cu Varsha si incep sa spere ca poate fiul lor era in viata. O gasesc pe Varsha dupa multe cautari dar aceata ii minte spunandu-le ca este mor. O urmaresc si il gasesc pe baiat care era chiar baiatul care o rapise pe Purvi. Insa Manav nu era cu Archana si nu stia ca el este copilul lor, iar atunci cand ii pune cutitul la gat si incearca sa scape de cei de acolo Manav il impusca. Supravetuieste dar cand se trezeste si afla adevarul nu vrea sa creada si ii uraste.Incearca sa le faca rau si sa ii faca de rusine pana cand Manav si Archana deschid un proces impotriva lui si il baga la inchisoare pentru mult timp si asa el incepe sa se schimbe si sa o iubeasca pe Archana. Intre timp Ovi ramane insarcinata. Bea foarte mult din cauza ca se cearta foarte des cu Arjun si inceraca sa se sinucida. Din cauza asta are probleme foarte mari cu sarcina. Arjun are un accident de masina cand pleaca din oras pentru afaceri. Doctorul care il trateaza este chiar sotul lui Purvi dar el nu stie. Cand Arjun afla ca Ovi are probleme cu sarcina o duce la acelasi doctor pentru a o trata. La o sarbatoare organizata acolo Archana care era venita cu Ovi pentru consult o vede pe Purvi insarcinata si cu lantisor de casatorie Purvi o cheama in alta parte sa se intalneasca si ii povesteste totul. Doctorul care se numeste doctorul Onir il cheama pe Arjun si pe Ovi la cina la el acasa, dar Ovi refuza insa Arjun se duce si ramane uimit cand o vede pe Purvi acolo. Atunci apare si Ovi care vroia sa ii faca o surpriza lui Arjun venind la cina.Insa cand ii vede acolo crede ca Arjun o minte si ca stia de Purvi. Starea lui Ovi se agraveaza insa ea vrea sa se intoarca acasa. Doctor Onir refuza sa o trateze pe Ovi deoarece era foarte delicata situatia ei.Atunci Purvi ii spune adevarul ca e sora ei si ca de fapt nu e orfana cum ii spusese ea. Cand vede ca refuza sa o trateze pe Ovi ea pleaca acasa fara sa-i spuna. Incearca sa o faca pe Ovi sa renunte la alcool si intre timp se impaca cu Onir. Insa copilul pe care il astepta Purvi nu era a lui Onir ci al lui Arjun se pare ca se culcasera impreuna inainte de nunta. Face tot posibilul sa ascunda adevarul. Insa apare un baiat cu care ea trebuia sa se casatoreasca inaintea lui Arjun dar a aflat ca el vroia sa se casatoreasca cu ea doar pentru slujba ei (pentru bani) si incepe sa o santajeze ca spune adevarul despre tatal copilului daca nu-i da bani. Se duce impreuna cu Onir pentru ai da bani dar apare politiia incearca sa fuga si il calca o masina care il omoara pe loc. Ovi inca mai este geloasa pe Purvi. Cu ocazia unei sarbatori Purvi, Onir, Arjun si Ovi pleca din oras pentru a vizita un templu. Pe drum Purvi si Ovi incep sa se impace mai bine cand insa au un accident foarte grav. Arjun si Onir reusesc sa le duca la un spital din apropiere unde insa nu era nici un doctor pregatit pentru operatie. De aceea le opereaza Onir pe amandoua. Face tot ce poate insa nu poate salva copilul lui Ovi. Cand Purvi afla il roaga pe
Onir sa deea fetita sa lui Arjun si Ovi inainte sa afle cineva si sa spuna ca fetita lor a murit. Ajunge la spital toata familia unde afla despre moarte copilului lui Purvi si fac tot ce pot pentru a fi alaturi de ea si a o ajuta. Onir incearca sa o duca departe pentru a nu mai fi alaturi de fetita si a trece peste. Nu vroia sa se afle deoarece ar fi fost foarte grav daca se afla ca au schimbat copilul.Mai departe si eu astept sa mai apara episoade sa vad ce se intampla. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| 10roxana10 a răspuns (pentru ioana1498):

Buna, unde ai vazut episoadele in avans? vreau si eu sa le vad. si insa pana sa se casatoreasca arjun cu ovi ce o sa se mai intample? urrrgentttt

| Golcea_Alina_1990 a răspuns (pentru ioana1498):

Buna... unde ai vazut episoadele? te rog si eu vreau sa vad... este vreun site? mersi happy

| Madalina135 a răspuns:

Am citit ca Archana moare, iar fiica lui Arjun si Ovi, Pari, este de fapt fiica lui Arjun si Purvi.

| Cojocaru_Andreea-Iuliana_1994 a răspuns:

Nu-mi vine sa cred cate o sa se intample...
poate cineva sa-mi spuna site-ul unde ati vazut serialul pana acum pentru ca sunt foarte curioasa de intamplarile viitoare....va rog mult sa-mi dati un rasp cat mai repede

| Corina_Rizea_1992 a răspuns:

Pana la urma cu cine ramane arjun? cu ovi sau cu purvi? am vazut si eu ceva din episoade dar nu am gasit ultimul episod

| Podeanu_Violeta_1990 a răspuns (pentru Corina_Rizea_1992):

Nu stiu ce sa spun. inca se mai filmeaza

| Done_Diana_Corina_1997 a răspuns (pentru Corina_Rizea_1992):

Ramane cu purvi...ei doi nu isi mai vorbesc nu se mai gasesc, sau ceva de genu, si se intalnesc intr-o zi la un templu din intamplare, amandoi dadeau de mancare la copii saraci si s-au intersectat, si se privesc foarte insistent dupa care el ii pune mana pe fata si o alinta...deci ne dam seama ca raman impreuna

| Gabriela_Herteg_1994 a răspuns (pentru Done_Diana_Corina_1997):

Cand in ce episod

| Cristiana_Liliana_1996 a răspuns:

ioana1498 si Done_Diana_Corina_1997 imi puteti da si mie site-ul de unde stiti ce se intampla mai departe? De pe net? Si data da, imi puteti da site-urile de unde ati vazut? Multumesc anticipat!

| Andreutza002 a răspuns (pentru Cristiana_Liliana_1996):

Http://www.youtube.com/watch?v=RUcP6qmWHA8 uita-te acolo la niste episoade..eu tot acolo m-am uitat...doar ca nu traduce :(

| Elena_Lena_1970_ErEG a răspuns:

Cine îmi poate spune ce se întîmpla cu naren divorțează de ankita si ce se întîmpla cu ea?