| ruxica a întrebat:

Cine e autorul filmului Naruto?

Răspuns Câştigător
| floripufi a răspuns:

Aici vezi tot:Naruto este un anime de 220 de episoade, inspirat din manga-ul cu acelasi nume, desenata de Masashi Kishimoto. A fost produs de Studio Pierrot si regizat de catre Hayato Date. Anime-ul urmareste aventurile lui Naruto Uzumaki, un tanar baiat in corpul caruia a fost sigilat Demonul Vulpe cu Noua Cozi. Cu 12 ani inainte de evenimentele din anime, acel demon a atacat satul de ninja Konohagakure, omorand mult oameni. Pentru a-l infrange, cel de-al 4-lea Hokage si-a sacrificat viata si l-a sigilat in corpul lui Naruto, cand acesta erau inca un nou nascut. In urma unui decret dat de cel de-al 3-lea Hokage, acest lucru a fost tinut secret fata de Naruto, fiind interzis sa se discute acest subiect.
Din aceasta cauza, satenii din Konohagakure l-au tratat cu dispret pe Naruto, ca si cum ar fi fost el insusi demonul. Anime-ul descrie aventurile lui Naruto Uzumaki si ale camarazilor sai, Sasuke Uchiha si Sakura Haruno, cu care formeaza o echipa de ninja condusa si antrenata de catre un sensei experimentat pe nume Kakashi Hatake.
Pentru a urmari seria Naruto, dati click pe imaginea din stanga sau pe link-ul de mai jos:
Episoadele Naruto in romana

Naruto Shippuden in limba romana
Naruto Shippuden este sequel-ul ongoing, de peste 160 de episoade, al seriei Naruto. A fost produsa tot de Studio Pierrot si regizatat de Hayate Date, iar titlul ei se traduce prin Naruto: Hurricane Chronicles sau Naruto: Cronicile Uraganului.
In Naruto Shippuden, Naruto Uzumaki, Sasuke Uchiha si Sakura Haruno, precum si restul personajelor din prima serie Naruto, precum Gaara sau Rock Lee au crescut si sunt mult mai puternice.
Lupta lui Naruto cu organizatia secreta Akatsuki continua, acesta urmarindu-si in continuare visul de a deveni Hokage.
Pentru a urmari seria Naruto Shippuden, dati click pe imaginea din stanga sau pe link-ul de mai jos:
Episoadele Naruto Shippuden in romana

Filmul Naruto "Ninja Clash in the Land of Snow" in limba romana
Naruto Movie 1: Ninja Clash in the Land of Snow, sau Gekijoban Naruto Daikatsugeki! Yukihime Ninpocho dattebayo! sau Great Action Scene! Snow Princess' Book of Ninja Arts sau Confruntare ninja in Tinutul Zapezii este primul film inspirat din seria Naruto, regizat de catre Tensai Okamura.
Filmul descrie aventurile echipei de ninja, care este trimisa in Tinutul Zapezii sa protejeze un grup de actori ce filmau noul film Princess Fuun, al carui fan era Naruto.
Pentru a viziona filmul Naruto: Ninja Clash in the Land of Snow, dati click pe imaginea din stanga sau pe link-ul de mai jos:
Naruto: Ninja Clash in the Land of Snow in romana

Filmul Naruto 2 "Legend of the Stone Gelel" in limba romana
Naruto Movie 2: Legend of the Stone Gelel, sau Daigekitotsu! Maboroshi no Chiteiiseki Dattebayo sau Great Clash! The Illusionary Ruins at the Depths of the Earth sau Legenda Gelelului de Piatra este al doilea film inspirat din seria Naruto, regizat de catre Hirotsugu Kawasaki.
Filmul descrie aventurile lui Naruto, Shikamaru si Sakura, care, in timpul unei misiuni, ajung sa fie implicati intr-un razboi intre satul Sunagakure si un numar imens de razboinici in armura.
Pentru a viziona filmul Naruto 2: Legend of the Stone Gelel, dati click pe imaginea din stanga sau pe link-ul de mai jos:
Naruto: Legend of the Stone Gelel in romana

Filmul Naruto 3 "Guardians of the Crescent Moon Kingdom" in limba romana
Naruto Movie 3: Guardians of the Crescent Moon Kingdom, sau Dai Kofun! Mikazuki-jima no Animaru Panikku Dattebayo! sau Great Excitement! The Animal Panic of Crescent Moon Island! sau Gardienii Regatului Lunii este al treilea film inspirat din seria Naruto, regizat de catre Toshiyuki Tsuru.
Filmul descrie aventurile lui Naruto, Sakura, Rock Lee si Kakashi, care sunt desemnati sa o pazeasca pe Hikaru Tsuki, viitoare printesa a Tinutului Lunii.
Pentru a viziona filmul Naruto 3: Guardians of the Crescent Moon Kingdom, dati click pe imaginea din stanga sau pe link-ul de mai jos:
Naruto: Guardians of the Crescent Moon Kingdom in romana

Filmul Naruto Shippuden "The Movie" in limba romana
Naruto Shippuden: The Movie, sau Gekijoban Naruto Shippuden este al primul film bazat pe seria Naruto Shippuden, si al patrulea din seria Naruto, regizat de catre Junki Takegami.
Filmul descrie aventurile lui Naruto, ce trebuie sa il pazeasca pe preotul Shion, dupa ce acesta incepe sa aiba viziuni cu propria sa moarte.
Pentru a viziona filmul Naruto Shippuden: The Movie, dati click pe imaginea din stanga sau pe link-ul de mai jos:
Naruto Shippuden: The Movie in romana

Filmul Naruto Shippuden 2 "Bonds" in limba romana
Naruto Shippuden: Bonds, sau Gekijoban Naruto Shippuden: Kizuna sau Legaturi este al al doilea film bazat pe seria Naruto Shippuden, si al cincilea din seria Naruto, regizat de catre Hajime Kamegaki.
Filmul descrie cum ninja din Tara Cerului au atacat Konaha. Pentru a-i opri, Naruto si Sasuke isi unesc fortele, chiar daca Sasuke plecase in urma cu doi ani de zile.
Pentru a viziona filmul Naruto Shippuden: Bonds, dati click pe imaginea din stanga sau pe link-ul de mai jos:
Naruto Shippuden: Bonds in romana

Filmul Naruto Shippuden 3 "Inheritors of the Will of Fire" in limba romana
Naruto Shippuden: Inheritors of the Will of Fire, sau Gekijoban Naruto Shippuden Hi no Ishi wo Tsugumono sau Mostenitorii vointei de foc este al al treilea film bazat pe seria Naruto Shippuden, si al saselea din seria Naruto, regizat de catre Masahiko Murata.
Filmul prezinta potentiala izbucnire al unui al patrulea razboi mondial intre ninja, atunci cand ninja cu abilitatea Kekkei Genkai dispar din Kumogakure, Iwagakure, Kirigakure si Sunagakure, insa nu si din Konohagakure, acest lucru facandu-i suspecti.
Pentru a viziona filmul Naruto Shippuden: Inheritors of the Will of Fire, dati click pe imaginea din stanga sau pe link-ul de mai jos:
Naruto Shippuden: Inheritors of the Will of Fire in romana

Filmul Naruto Shippuden 4 "The Lost Tower" in limba romana
Naruto Shippuden: The lost tower, sau Gekijoban Naruto Shippuden: Za Rosuto Tawa sau Turnul pierdut este al al patrulea film bazat pe seria Naruto Shippuden, si al saptelea din seria Naruto
Filmul prezinta una din misiunile lui Naruto Uzumaki, trimis sa il captureze pe Mukade. Pentru a face acest lucru, Naruto merge la ruinele istorice din Ouran, unde reuseste sa il incolteasca pe ninja-ul fugar. Scopul lui Mukade se dovedeste a fi un artefact misterios aflat printre ruine, a carui putere o dezlantuie, trimitandu-l pe Naruto in trecut, cu 20 de ani inainte ca intamplarile din serie sa aiba loc. Cand Naruto se trezeste, se va intalni cu tatal sau, cel de-al patrulea Hokage, Minato Namikaze.
Filmul Naruto Shippuden: Turnul pierdut, nu a fost inca tradus, cand va aparea il veti putea viziona dand click pe imaginea din stanga sau pe link-ul de mai jos:
Naruto Shippuden: The Lost Tower in romana

Animezup nu este responsabil pentru continutul din paginile la care acest site face referire sau ofera link. Fisierele video NU sunt gazduite pe site-ul nostru. Nu facem decat sa oferim link-uri sau sa prezentam pe site-ul nostru filme uploadate pe site-uri de videosharing. Filmele nu au fost uploadate de noi si nu pretindem a avea vreun drept asupra lor. Daca considerati ca va sunt incalcate drepturile de autor prin afisarea acestor clipuri, va rugam sa ne contactati pe adresa animezup at gmail.com

Portal bazat pe ZupCMS v1 beta - Copyright © Animezup.com si Naruto Animezup
V5 Zuper Theme - naruto version (design: Flaw | desene: Shiva & Na Insoo )

4 răspunsuri:
| Négatif a răspuns:

Bună.
Anime-ul ''Naruto'' este o serie scrisă şi ilustrată de Masashi Kishimoto.
Succes!

| Kanghu a răspuns:

Nu e film, e manga pentru care s-a creat si o varianta animata, numita anime. Manga a fost scrisa si ilustrata de Masashi Kishimoto.

| TheCosmin99 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Naruto
Masashi Kishimoto :). Funda?

| Furry a răspuns:

Masashi Kishimoto. Funda?