| MagicUnicorn338 a întrebat:

Cine i l-a dat pe Pikachu lui Ash?

Răspuns Câştigător
| IonuţR1995 a răspuns:

Dr. Oak i l-a dat pe Pikachu lu Ash. Deoarece fiecare antrenor primeau un pokemone la inceput, la fel cum Dawn a avut de ales un pokemon, si l-a ales pe Piplup.

3 răspunsuri:
| UnPisic a răspuns:

Eu stiu ca Dr. Oak i l-a dat pe Pikachu lui Ash in prima serie dar nu-mi pot aminti motivul happy

| IDKg a răspuns:

Sunt mai multe serii de pokemon si povestea difera. Din cate stiu eu Ash il prinde pe pikachu, care era al nimanui.dar asta era intr-o serie mai noua tongue