| NgrMdx a întrebat:

Cine imi recomanda si mie niste filme de urmarit seara.Nu prea mai stiu la ce sa ma uit.Pot fi romance,horror, cu adolescenti. Poate si o mica descriere daca se poate.
Multumesc. happy

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hachiko: A Dog's Story (2009), The Elephant Man (1980), Dead Poets Society (1989), Cidade de Deus (2002), The World's Fastest Indian (2006), The Ledge (2011), The Bucket List (2007), Le renard et l'enfant (2007), Bridge to Terabithia (2007), Malèna (2000), The Dreamers (2003), Bitter Moon (1992), Magnolia (1999), Gia (1998), Good Will Hunting (1997), Powder (1995), Chocolat (2000), The Green Mile (1999), The Shawshank Redemption (1994), Django Unchained (2012), Schindler's List (1993), Amour (2012), The Boy in the Striped Pyjamas (2008), August Rush (2007), Fight Club (1999), Drive (2011), Léon: The Professional (1994), Gandhi (1982), Ondskan (2003), The Reader (2008), Cinderella Man (2005), Forrest Gump (1994), Agora (2009), The Best Exotic Marigold Hotel (2011), Out of Africa (1985), In The Mood For Love (2000), My Girl (1991), Cadillac Records (2008), Pay it forward (2000), War Horse (2011), Open Road (2013), The Hurricane (1999), Melancholia (2011), Vă place Brahms? - Goodbye Again (1961), Somewhere in Time (1980), All The Invisible Children (2005), The Great Dictator (1940), Dancer In The Dark (2000), Dogville (2003), Blue Velvet (1986), Naked (1993), Amelia (2003), Les chansons d'amour (2007), An Unfinished Life (2005)...

Răspuns utilizator avertizat
| faramatania a răspuns:

Only Lovers Left Alive (2013),Transcendence (2014),The Book Thief (2013),Bad Kids Go To Hell (2012),Make Your Move (2013),How I Live Now (2013),The Kings Of Summer (2013),The Perks Of Being A Wallflower (2013),The Bling Ring (2013)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Always only you
Cheol Min (So Ji Sub) e un tip obscur, înfricoşător, care îşi petrece zilele făcând slujbe ciudate şi încercând să nu intre în bucluc. Lucrând în tura de noapte într-o parcare, o întâlneşte pe Jeong Hwa (Han Hyo Joo), o tânără nevăzătoare care obişnuia să vină seara şi să aducă câte o gustare bătrânului care lucrase anterior acolo. Ea nu realizează că vorbeşte cu altcineva, până când Cheol Min îi spune că bătrânul nu mai lucrează aici. Jenată, fata îşi cere scuze şi pleacă, dar îi lasă cutia cu mâncare. Spre surprinderea lui, Jeong Hwa revine în seara următoare cu alte gustări, şi intenţionează să urmărească acolo serialele tv preferate. Urmează alte seri, iar cei doi încep să devină tot mai apropiaţi, influenţa pozitivă a fetei asupra lui Cheol Min începe să se vadă, cu toate că el e reticent în a-şi dezvălui trecutul.
În timpul zilei Jeong Hwa lucrează la un birou unde răspunde la telefoane, iar şeful ei începe să o hărţuiască, propunându-i să întreţină relaţii sexuale cu el, asta dacă doreşte să-şi păstreze locul de muncă. Nu durează mult până ce acesta soseşte la ea acasă şi încearcă să o violeze. Din fericire Cheol Min soseşte la ea acasă şi o salvează pe Jung Hwa, după ce-i aplică o bătaie soră cu moartea individului. Jeong Hwa e supărată pentru ce a făcut Cheol Min, conştientă că acum a rămas fără servici, şi îi va fi greu să-şi găsească un alt job, dar el îi spune că va avea grijă de ea, iar cei doi devin un cuplu.
Un cuplu extrem de fericit, se mută împreună, iar Cheol Min face absolut orice pentru ca Jeong Hwa să fie fericită. Într-o zi însă, Cheol Min află că e parţial răspunzător pentru accidentul în care Jeong Hwa şi-a pierdut vederea şi ambii părinţi, dar îi ascunde acest lucru simţindu-se vinovat. Curând vine altă veste proastă legată de vederea fetei, care continuă să se înrăutăţească, iar o operaţie e absolut necesară în maxim o lună, altfel nu-şi va mai putea recupera niciodată vederea. Un transplant de cornee ar fi operaţia care i-ar reda vederea, iar Cheol Min îi spune lui Jeong Hwa să accepte operaţia, pentru că el are suficienţi bani puşi deoparte.

-Breathless
Sosita in America din Franta, pentru a studia, Monica il cunoaste pe Jesse, un tanar infractor, fara capatai, dar cu suflet larg. Dupa ce petrec un week-end in Las Vegas, cei doi se despart.

Implicat in afaceri dubioase, obligat sa paraseasca Las Vegas-ul, Jesse fura o masina, ucide un politist, dar nu se opreste din drumul sau spre L.A., unde spera sa o reintalneasca pe Monica. Cei doi incearca sa scape de urmarirea politiei, fugind, dar oamenii legii sunt tot mai aproape...

-3 metros sobre el cielo(1, 2)
Filmul "Tres metros sobre el cielo" (Trei metri deasupra cerului) spune povestea de dragoste dintre Babi, o elevă exemplară la o școală privată și un tip pe nume Hugo Oliviera, pe care lumea il striga Hache. Deși la început cei doi nu se suportă, deoarece Babi face parte dintr-o clasă superioară lui Hache, iar acesta este pasionat de motociclete, curse și viteză, într-un final între cei doi se va înfiripa sentimentul de dragoste, deși această iubire nu este pe placul părinților lui Babi. Tanara va descoperi ce înseamnă fiorii primei iubiri, dar va trece și prin momente de nefericire.

Tengo ganas de ti" (2012) este continuarea filmului "Tres metros sobre el cielo" (2010). După ce a petrecut doi ani la Londra, H/Hache se întoarce acasă. În tot acest timp în mintea lui a bântuit Babi, prima lui dragoste. Odată revenit acasă va realiza că lucrurile s-au schimbat și va fi nevoit să-și reconstruiască viața: prieteni noi, un loc de muncă. Astfel el o va întâlni pe Gin, o fată rebelă și plină de viață, și H începe să se întrebe dacă este posibil să retrăiasca magia primei iubiri. Dar mai devreme sau mai târziu el va trebui să se reîntâlnească și cu Babi, prima dragoste. Acum dilema va fi mare. Oare cu cine va rămâne H - cu Gin sau cu Babi?

*Dangerous minds
*Boy in striped pijamas
*I am Sam
*Bang Bang you're dead
*Titanic
*The notebook

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Iti recomand un site de unde iti poti alege filme.iwatchalotofmovies.com.Este site-ul unui tip care a vazut mii de filme si a facut un "top" ca sa-i zicem asa. Sper sa te ajute.

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

Teen wolf.chukie

| unknownpink008 a răspuns:

Te poti uita la filmul "Carrie", e foarte frumoswinking

| NgrMdx explică (pentru unknownpink008):

L-am vazut, mersi oricum :*

| smile4meutheworld a răspuns:

The fault in our stars

| headvsheart a răspuns:

Încearcă :
- 3 metrii deasupra cerului
- Endless Love
- Pompeii
- A walk to remeber
- The notebook
- A haunted house
- Tristan și Isolda

- Ți-am dat ce mi-am amintit. Descrieriile le poți găsi pe internet. Vizionare plăcută.