| sweetcandy_8624 a întrebat:

Cum pun subtitrare la windows media player? PLS HELP!

Răspuns Câştigător
| rossi46 a răspuns:

Pentru a rula filmul cu subtitrare in Mediaplayer, atunci subtitrarea trebuie sa aiba exact denumirea filmului. De exemplu, daca ai filmul Spiderman, iar denumirea fisierului video este "Spiderman.avi. 2009", aceeasi denumire trebuie sa o aiba si subtitrarea exceptand bineinteles extensia (la film.avi sa zicem iar la titrare.sub sau.str etc). Cel mai simplu este sa dai copy la numele pe care il are partea video si apoi paste la modificarea numelui titrarii. Mai departe ar trebui sa-ti porneasca automat titrarea cu filmul dar daca nu dai click dreapta, subtitle si o selectezi de acolo.

1 răspuns:
| KaZe_8447 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa downloadezi KMPlayer. Este foarte bun pentru filme si subtitrarea se pune foarte usor. O iei cu clickul si o pui. Dar Cum zice Rossi daca Vrei Pt Media player