| Killer200 a întrebat:

Cum se termina Suleyman Magnificul? laughing

Răspuns Câştigător
| ellatianaemanuelashakira a răspuns:

Hurrem o sa moara de cancer intestinal si suleyman de problema la coloana apoi va muri mustafa si mehmet si baiazid singurii care vor trai pana la sfarsit vor fi mihirmah si cu selim, sultana mama va muri de curand iar ibrahiom va muri in episodul 86 parca

9 răspunsuri:
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Uita-te la el si vezi cum se termina

| fabilescu a răspuns:

Nici in Turcia nu cred ca s-a terminatlaughingnici macar ei nu stiu cum se termina.mai ai de asteptat

| adokdgaok a răspuns:

Mai invata istorie si afli, serialul ala e doar unul banal si nu reda nici pe aproape adevarul.

Oricum, Ibrahim si Mustafa sunt omorati de catre sultan prin interventia lui Hurrem, cei doi copii ai lui Hurrem se lupta pentru tron, Suleyman sustine pe unul iar acesta castiga, cam asta e.

| Killer200 explică (pentru adokdgaok):

Da, am citit si istoria oh go on Dar voiam sa vad ce se intampla cu personajele

| I1miss1you1Baby a răspuns:

Asteapta si ai sa vezi... Nu te grabi ca poate nici aia din Turcia nu stiu inca finalul... big grin

| MarinaBarbara a răspuns:

Pai Selim va deveni sultan Hurrem sultana-mama Hatice si Ibrhim vor avea 2 copiii gemeni Sultana-mama va muri cat de curand si ce mai stiu din istorie este ca Selim este un sultan nepotrivit si asa va deveni sultan Bayazid. Fundita te rog

| Dana_Biteanu_1994 a răspuns:

Istoria spune ca Roxelelana(Hurrem) va muri din cauza unei raceli suferite la plamani(raceala care a afectat-o pe parcursul drumului din Asia spre Istambul, drum care s-a soldat cu un incident, rupandu-se o roata a trasurii si intervenindu-se in graba pe timpul ploios, Hurrem raceste).In privinta sortii lui Suleyman din pricina batranetii moare cazand de pe saua calului in drumul sau de la Istambul spre Belgrad.

| ralucaelena65 a răspuns:

Acest serial este bazat pe realitate! suleyman o sa moara de o boala probabil de picioare, iar hurrem o sa moara de batranete!laughing