| yoman13 a întrebat:

Dau funda! Stiti daca se va face si o serie de filme care sa continue The Lord Of The Rings? Nu ma refer la The Hobbit care a precedat intamplarile, ci la ceva care va continua intamplarile.
Funda celui care ma lamureste!

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Am vazut un material zilele trecute la tv, dar continuarea Stapanul inelelor este in discutii, dar cel mai probabil filmul nu va aparea nici decum in 2015.

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu exista continuare la Stapanul inelelor si ma refer la cartile Tolkien, de asta nu se poate face un film. S-ar putea face un film cu actiunea inainte de Hobbitul dupa cartea Silmarillion sau ceva dupa Copiii lui Hurin.

| Sociopat a răspuns:

Baiatul lu' Tolkien(Christopher Tolkien) nu vrea sa vanda drepturile pentru ca nu a fost multumit de trilogia Lord of the Rings pentru ca dupa spusele lui "nu reprezinta viziunea tatalui sau".A incercat sa-i opreasca sa mai faca si The Hobbit dar nu a reusit.Filme dupa Silmarillion si Sons of Hurin nu se vor intampla.

| Lagorúthon a răspuns:

Nu exista continuare dupa Stapanul Inelelor.