| narutotruefan a întrebat:

E adevarat zvonul cum ca naruto si naruto shippuden se va difuza pe dinsey channel? daca da de cand si la ce ora? fundita...

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Nu stiu daca e adevara, dar stiu sigur ca in SUA asa se intampla si poate se va intampla si aici. Dar de obicei Disney difuzeaza doar productii originale (facute de ei). Oricum daca se va intampla asa ceva vei vedea cu siguranta reclama (care in mod sigur va tot aparea chiar si atunci cand episoadele vor fi deja vechi). Si mai e inca o problema: in NARUTO sunt o gramada de scene cu violenta care depasesc pragul admis pentru un program destinat copiilor si acele scene vor fi probabil sterse, ceea ce va face episoadele sa ti se para "naspa".

10 răspunsuri:
| saku970 a răspuns:

Buna!
Nu cred ca o sa difuzeze acest anime,adica Disney Channel este canal de desene nu anime.
Dar oricum tot citesc eu aici "violenta,violenta si iar violenta", care-i faza oameni buni adica de abia daca apare putin sange si niste batai iar disney channel nu este canal de copii mici este canal de copii cu varste medii, intre 10 si 15 ani sau chiar mai mari. minimax este canal de copii, iar cartoon network de copii mari deci nu ar avea nimic daca ar aparea putina violenta serios acum...Dar din pacate nu cred ca il vor da ei...

| BellsC a răspuns:

Hm...pai ar fi bine... oricum cand era jetix il dadea si daca acum a devenit disney channel probabil ca va da.nu stiu.Au dreptate cei de mai jos pe disney channel se dau filme, seriale si desene originale facute doar de ei. Uita-te pe animekage sau pe animax ca le da acolo in japoneza, dar cu subtitrare in romana.

| wendy434 a răspuns:

Scz amice dar din pacate slabe sanse! Naruto si naruto shippuden se dau pe animax daca vrei sa le vezi (sunt in japoneza dar da subtritrarea)

| wendy434 a răspuns:

Si inca ceva sa stii ca aceste doua desene au scene violente si diney channel este destinat copiilor deci chir daca apare va scoate fazele violente si o sati se para naspa

| QueenBey a răspuns:

Tavi sa stii ca tu ai spus o mare prostie cum ca naruto si naruto shippuden se poate vedea numai pentru copii de 13 ani.Auditiile pentru voci se accepta numai l copiid e peste 13 ani.Iar naruto si naruto shippuden cred ca e permis copiilor peste 12 ani ca unele scene sunt chiar violente cum de exemplu ia scos ochiul Itchi lui Sasuke laughing nu va faceti griji si la recuperat laughing

| CoolSaku a răspuns:

Dragă Laura07, Itachi nu îi scoate ochii lui Sasuke, Sasuke face un genjutsu care îl face să creadă că a făcut asta.

| Иαяʋтσ a răspuns:

EU ma uit pe animekage sunt toate aparute unu apare in fiecare joi.si e voie doar daca ai peste 13 ani si eu am 10 nu conteaza pentru mine eu tot ma uit

| iDangerous a răspuns:

Categoric nu apare. Pe Disney se difuzeaza doar desene facute de ei, cu vedetele Disney si alte desene care nu apar pe alte canale. In plus, Naruto este un Anime pentru copii peste 12 ani, de aceea se difuzeaza pe Animax la o ora mai tarzie. Cei drept s-a difuzat si pe Jetix, dar dupa ce in locul lui a aparut Disney Chanel, nu a mai difuzat Naruto. Cu atat mai putine sanse de a se difuza Naruto Shippuuden. Acesta n-a aparut in Romania la TV, ci doar pe net si pana nu se va termina seria Naruto nu vor fi sanse sa difuzeze si Shippuudenul.

| bonduell a răspuns:

Nu. disney pune doar episoade originale. nu iti fa sperante. era inainte pe jetix da acum e pe animax de la 8:45 parca

| Jupanu_T-bird_1970 a răspuns:

Daca da atunci o sa-l dea pe cartoon network la fel ca si in SUA, iar de pe 20 ianuarie il va da sin in Europa tot pe catoon. Cat despre Disney sa i-a toti foc.