| nechiforboss a întrebat:

E clar ca cele mai de succes seriale din acest moment sunt cele americane si cele turcesti, in special "batalia" dintre "Suleyman magnificul"si "Urzeala tronurilor".Voi pe care il alegeti dintre cele doua? Motivati! Cel mai original raspuns primeste funda.

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Game of thrones, normal

| TrăieşteClipa a răspuns:

Exista emisiuni si seriale de cea mai joasa calitate la Tv.
Nici daca as fi platit, nu m-as uita la asa ceva.
Nu spun ce parere am despre cei care vizioneaza serialele acestea de "succes".

| LoveBlueSky a răspuns:

Buna!
Eu, sincer nu am vazut Urzeala tronurilor dar am vazut Suleyman Magnificul si mi s-a parut magnific laughing
Imi place ca e facut dupa o poveste reala din jurnalul lasat de asa zisa "Hurrem".
Cred ca e un film superb si nu degeaba e asa de popular.
S-ar putea sa fie frumos si Urzeala Tronurilor dar din pacate inca nu l-am vazut.

| justfriend a răspuns:

Sa compari Suleyman Magnificul cu Game of Thrones e ca si cum ai compara o ''pipita'' de la noi cu Angelina Jolie spre exemplu.Fac aceasta comparatie deoarece vreau sa intelegi parerea mea si a multora cat mai bine.GOT este un serial de prima clasa, cu actori a caror prestatie este impecabila desi nu au fost cunoscuti pana la acest serial, cu decoruri impresionante si mai mult de atat cu povesti ale caror intrigi uimesc de la episod la altul.In Suleyman Magnificul nici macar nu se respecta adevarul istoric cu privire la acea perioada a lumii.Si ca o concluzie, iti recomand sa citesti cartile dupa care s-a realizat GOT.Nu vei avea decat de castigat.Asadar,traiasca GOT!

| lorylya19 a răspuns:

Eu aleg Urzeala Tronurilor pentru ca: am citit prima carte din serie, si planuiesc sa termin seria, si e foarte complexa. Adica stiu ce s-a intamplat in serial/carte dar daca cineva m-ar pune sa ii fac un rezumat n-as stii ce sa spun. Personajele sunt atat de bine individualizate, si desi unii vor numai rele, nu pot spune ca nu-i inteleg. Si are un farmec aparte cu toate acele costumatii, tinuturi, care mie mi au placut. Si IMI PLACE. Atata tot.
P.S nu urmaresc Suleyman.

| ArySbughea a răspuns:

Eu una aleg "Urzeala Tronurilor ". Îmi place mai mult decât un serial turcesc. Pur și simplu mi se păr mai interesante serialele de acest tip decât un serial în care este vorba de :vai te-am înșelat, vai nu te-am înșelat sau te iubesc enorm, dar mai bine să rămân cu altu'.