| LoVeTrUe a întrebat:

Era un film...nu mai stiu cum se numea. Protagonista era Lucy,o fata care avea un tata si un frate care lua steroizi. Intr-o zi a avut un accident de masina,a intrat intr-un copac si de atunci are amnezie. Isi pierde memoria seara cand se culca,iar de dimineata nu-si mai aminteste ziua precedenta. Si un tip o intalneste la un bar/restaurant micut,se indragosteste de ea si in fiecare zi incearca sa o recucereasca in diferite moduri. Va rog frumos, ma puteti ajuta? Cum se numea filmul?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

50 First Dates (2004)
http://www.cinemagia.ro/filme/50-first-dates-mereu-la-prima-intalnire-5320/
În genul descrierii tale mai poți încerca, deși nu-s filme de comedie:Before I Go To Sleep (2014),Remember Sunday (2013) și-ți mai pot spune încă unul cu o tipă care nu prea se culca, dar amnezică era, 88 (2015)

| LoVeTrUe explică (pentru faramatania):

Multumesc! Asta este.

| faramatania a răspuns (pentru LoVeTrUe):

Cu plăcere!

1 răspuns: