| anonim_4396 a întrebat:

Heeeeeeeeeeeeeeei! Salut la toti! Am nevoie de ajutorul vostru! Imi recomanda si mie cineva vri-un film pentru virsta 12 -13 ani? Gen comedie, sa nu fie ceva tragic. Am un exemplu de film „The Princess Diaries„. Rog daca e posibil o lista nu prea scurta. Cele mai bune filme dauuuuu fundăăăăăăăăăăăăăă!;*

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prinţesa (Princess) 2008, File de poveste (The Princess Bride) 1987, Fata din lift (Elevator Girl) 2010, Pantoful fermecat (If the shoe fits), 1990, Magie în Manhattan (Enchanted ) 2007, O Cenuşăreasă modernă (A Cinderella Story) 2004, Cinderella, 1997, O iubire ca-n povesti (Ever After - A Cinderella Story) 1998, Cinderella Man (2005), Elle: Cenuşăreasa modernă (Elle: A Modern Cinderella Tale) 2010, Povestea Cenușăresei 3: a fost odată un cântec (A Cinderella Story: Once Upon a Song) 2011, Three Wishes for Cinderella (1973), Lying to Be Perfect (Cinderella Pact) 2010, Hum Kaun Hai? (2004), Frumoasa adormită (Sleeping Beauty) 2014, Războiul mireselor (Bride Wars) 2009, Ella fermecata (2004), Charlie şi fabrica de ciocolată (2005), Bărbatul în costum galben (Tuck Everlasting) 2002, Imperiul magic al domnului Magorium (Mr. Magorium's Wonder Emporium) 2007, Podul către Terabithia (Bridge to Terabithia) 2007, Suflete ratacitoare (Heart and Souls) 1993, Eu si Printul (The Prince and Me) 2004, The Prince & Me 3: A Royal Honeymoon, Luna de miere (2008), Eu şi Prinţul 4: Vizita regală ( The Prince and Me 4), Reţeta dragostei (Waitress) 2007, Desertul dragostei (Just Desserts) 2004, Florăreasa (Flower Girl) 2009, Irezistibilă (Simply Irresistible) 1999, Ingredientele dragostei ( Nina’s Heavenly Delights) 2006, The Glass Slipper (1955), Printesa si soldatul (The Princess & the Marine) 2001, Ondine (2009), A fost odată (Once Upon a Mattress), 2005
Seria The Princess Diaries:
Prinţesa îndărătnică (2001)
Printesa indaratnica 2 - Nunta (2004) The Princess Diaries 2: Royal Engagement

| Elizasweet a răspuns (pentru floresdemayo):

Mi-ai dat atit de multe :* merci. Cred ca vreo ora ai raspuns doar la intrebarea mea big grin :*:*:*

| floresdemayo a răspuns (pentru Elizasweet):

Sunt toate cu prințese, sirene, cu mirese, cu nunți, intrigi, rivalități, dragoste, ură, filme cu deserturi (prăjituri), cu florărese etc... Ce mai, ai tot tacâmul! : ))

6 răspunsuri:
| carlyhalatz a răspuns:

White chicks
the mask
bruce almighty
meet the robinsons
alvin and the chipmunks 3
ramona and beezus
despicable me 2
shrek forever after
smurfs 1
smurfs 2
aquamarine

sper ca te-am ajutat :* la white chicks (primul) am murit de ras laughing) scuze ca n-a fost mai lunga

| Elizasweet a răspuns (pentru carlyhalatz):

Merci;* iti dau si eu citeva filme

Ella Enchanted
H2O
A cinderella story
The princess diares
blue lagon
Garfield 2
singur acasa 1, 2, 3
Pinguinii lui Mister Poper
WillChild

ca de obicei acum nu-mi prea aduc aminte big grin dar am ami privit. nu-mi aduc aminte denumirea. merci inca odata :* ( pe unele le-am privit mai demult )

| Cazacu_Narcis_1993 a răspuns:

Capra cu trei iezi, Mos Craciun si prieteni sai, Cei 3 purcelusi, Fata mosului si fata babei, si cam atatwinking
Sper ca te-am ajutat

| Elizasweet a răspuns (pentru Cazacu_Narcis_1993):

Pe toatee le stiu )) in afara de Mos Craciun si prietenii sai