| Andradutzza a întrebat:

Hei... as vrea niste recomandari; niste filme de dragoste, (drama ) si comedie. Filme gen " Friends with benefits ", " Something borrowed ", "Just go with it ". big grin

P.S. Daca puteti sa imi si povestiti putin filmul, pe scurt. Multumesc. ^_^

Dau funda celui mai bun raspuns. :*

Răspuns Câştigător
| Betty a răspuns:

50 First Dates - asta e superb! comedie si romantic in acelasi timp, o fata care isi pierde memoria scurta si de 5 ani retraieste aceeasi zi si aici apare domnul Sandler care se indragosteste de ea, dar e cam grea o relatie cu o fata care a doua zi nu-si mai aminteste nimic, nu?
Letters to Juliet - ma asteptam sa fie foarte romantic insa e mai mult comedie laughing o americanca ajunge in Verona(tipiclaughing ) gaseste o scrisoare sub balconul julietei scrisa de o femeie care trebuia sa aleaga intre dragostea vietii ei si familie, asa ca ea decide sa ii raspunda expeditoarei si sa o sfatuiasca sa aleaga iubirea, un singur lucru: scrisoarea a fost scrisa in urma cu 50 de ani happy nu numai ca femeia isi gaseste fostul iubit dar si tanara noastra intalneste dragostea, e un film simpatic love struck
The ugly truth e o comedie geniala, ea cauta barbatul perfect din visele ei iar el incearca sa o convinga ca barbatii nu vor si nu au decat un singur scop smug laughing el decide sa o ajute sa fie mai realista dar descopera cat de mult se atrag opusii happy
You Again - comedie, in liceu era cea mai mare tocilara, acum femeie de scucces dar ce se intampla cand "tortionara" ei de atunci nu numai ca revine dar vrea si sa intre in familie ca sotia fratelui ei? nu e capodopera dar am ras happy
P.S I love you: e o drama de dragoste ataaat de frumoasa love struck daca nu l-ai vazut trebuie! pe asta te las sa-l descoperi singura, nu i-as putea face suficienta reclama in doar cateva cuvinte love struck
Valabil si pentru The notebook si If only, acestea 3 sunt clar favoritele mele love struck cu o poveste si un final dramatic dar totusi cu o raza de speranta happy

E cam tarziu sa mai am rabdare sa ti le povestesc dar promit ca sunt foarte bune si: Click(nu e doar o comedie, e mai profund decat pare), Water For Elephants(un final la fel de placut la la The Notebook love struck ), The Vow (tot un soi de drama romanticalaughing )Love at First Hiccup, Life as We Know It, The Devil Wears Prada (asta nu e de dragoste, doar o comedie draguta), Grown Ups (mi-a placut mult, m-a facut sa ma gandesc si eu la clipa cand o sa fiu un adult si o sa-mi reintalnesc colegii din liceu, e placut love struck )
si muuulte altele pe care nu mi le mai amintesc acum laughing

Vizionare placuta! kiss

| Andradutzza explică (pentru Betty):

Multumesc mult! :* :*

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Malèna (2000), In The Mood For Love (2000), Out of Africa (1985), The Dreamers (2003), The Reader (2008), Bitter Moon (1992), Amour (2012), Vă place Brahms? - Goodbye Again (1961)...

| faramatania a răspuns:

The Proposal
Date Movie
You May Not Kiss The Bride
Love Actually
The Holiday

| DoriKat a răspuns:

Drama:
now is good(2012)- despre o fata bolnava de cancer. un baiat se indragosteste de ea... ii face pe plac, apoi afla ca ea e pe moarte...
dragoste:
trei metri deasupra cerului(partea 1 si 2)- un baiat rau. o fata cuminte... el o cucereste si apoi se despart si se impaca... si se termina. pai. o sa vezi daca esti curioasa