| DianaIsHere123 a întrebat:

Hei. happy Era un film pe care l-am văzut acum ceva timp, și nu mai știu cum se cheamă.
Era vorba despre un tip care nu vedea foarte bine și vroia să fie pilot de avion în război. După ce a făcut controalele și și-a luat ochelari, a plecat în luptă și s-a prăbușit cu avionul în ocean. Toată lumea, inclusiv iubita lui, a crezut că el a murit. Peste vreo câțiva ani s-a întors, toată lumea fiind minunată. Între timp, iubita lui și-a găsit pe altcineva.
Aveți idee ce film e?

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

O poveste oarecum similară în filmul Unbroken ce va apărea pe 23. Ian. 2015/regia Angelina Jolie//Poate te va interesa.
http://www.cinemagia.ro/filme/unbroken-589653/
Cât privește filmul descris de tine, mai rămâne să mă gândesc.